До медичних закладів Старобільська госпіталізовано понад 200 окупантів. У Новоайдарському районі Луганської області внаслідок удару по району зосередження противника знищено понад п’ятдесят військовослужбовців Росії, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Як написав він у Telegram, при цьому було знищено сімнадцять одиниць техніки окупантів РФ.

«У казармі під Новоайдаром загинуло понад 50 військових РФ, лікарні Старобільська переповнені пораненими», – уточнив він.

За даними голови Луганської ОВА, за останні дні до медичних закладів Старобільська госпіталізовано понад 200 окупантів.

“Не менш напружена для ворога ситуація і в інших лікарнях, наближених до лінії зіткнення”, – додав Гайдай.

На Луганщині очікуємо добрі новини з фронту. ЗСУ впевнено крокують вперед.

Я б не дуже хотів коментувати зараз ті події, які відбуваються на фронті тому, що вони активно там проходять. Певною інформацією ми можемо тільки зашкодити нашим військовим, тому будемо тільки допомагати. Дочекаємося офіційної інформації від Генштабу. У нас важча ситуація, ніж на Харківському напрямку. У нас уже немає ефекту несподіванки. Скажу одне: ЗСУ, як і заплановано, все роблять, рухають. Сподіваюся, що найближчим часом ми отримаємо дуже позитивні новини, – сказав очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай в інтерв’ю “Єдиним новинам” загальнонаціонального телемарафону.

За його словами, на підконтрольній Україні території Луганщини точаться бойові дії, ніхто нікуди не відходить.

Це той шматочок Луганщини, який ворогу так і не вдалося остаточно захопити і контролювати. І всі заяви того ж самого Шойгу, що вся Луганська область захоплена, якраз завдяки цій території і були спростовані. Напевно, ми там поставимо величезну відзнаку, навіть дві. Оскільки, якщо пам’ятаєте, то була блискавична Білогорівська операція з боку ЗСУ, – нагадав Гайдай.

Додамо, що на тлі мобілізації в Росії лідер Кремля Владімір Путін зіткнувся з низкою дуже серйозних викликів. Від Путіна вимагають жорсткіших дій, але водночас мобілізовані не хочуть воювати.

Про проблеми Путіна та мобілізацію в Росії в ондому з інтерв’ю висловився колишній директор ЦРУ Девід Петреус.

Російські призовники – це молодь та люди, які взагалі ніколи не служили. Він наголосив, що ці призовники не хочуть воювати та масово втікають з Росії.

І от їх всіх збирають в одну купу і відправляють на фронт, а вони цього робити не хочуть, вони масово втікають з Росії усіма доступними способами. Зараз російській владі потрібно вводити не лише обмеження на виїзд із країни, але й на переміщення всередині самої Росії, для призовників, я маю на увазі, – сказав Петреус.

На тлі мобілізації у Росії починаються протести. Як приклад він навів протести в Дагестані.

Я бачив карту з локаціями протестів та кількістю учасників, і вони, ці протести, доволі швидко розповсюджуються по всій карті Росії. Отож до яструбів додалися одночасно і протести, і це непроста річ. І головне – якщо вони навіть вдягнуть цих призовників у форму, вони взагалі зможуть воювати? Що й казати про рівень їхньої моралі? Адже мораль – це головне, колись казали, що для перемоги потрібно дві третини моралі і третину фізичної підготовки, це дійсно так, – заявив Петреус.

Він поділився власним досвідом, зазначивши, що пройшов через 5 кампаній як бойовий генерал. За його словами, мораль відіграє дуже важливу роль. У цьому контексті Петреус порівняв українські та російські сили, зазначивши, що в ЗСУ мораль на височенному рівні.

І контраст між українцями, які є високо вмотивованими, і яких підтримують їхні співвітчизники на їхній землі, і росіянами, яких усі ненавидять як загарбників, проти яких б’ються партизани і в яких земля горить під ногами – велетенський, – сказав колишній директор ЦРУ.

Ситуація для Путіна наразі катастрофічна.Він намагається зараз щось робити і це по суті все, що він взагалі може зробити.