На випадок, якщо купити перемогу та вихід у другий тур Порошенку не вдасться – влада готується до масштабних фальсифікацій голосування за допомогою заселень у квартирах «мертвих душ». Як йдеться в сюжеті програми «Гроші» на телеканалі 1+1, реєстрація у квартирах десятків та сотень людей може допомогти сфальсифікувати результати виборів.

Така схема працює з початку 2000-х років, але її раніше використовували лише для місцевих виборів, зазначає політичний консультант Сергій Биков. 

За його словами, тепер цю технологію активно використовують у президентській кампанії. Масова реєстрація таких «мертвих душ» відбувається саме перед виборами. 

Наприклад, пенсіонерка, одна з мешканок Києва, з платіжки раптом дізналася, що в її оселі зареєстровано 100 осіб. На скарги правоохоронці практично жодним чином не реагують, зазначають журналісти. Бабусі декілька років не мала чим платити за комуналку і тому уклала договір на довічне утримання із фондом «Пенсіон». 

Після цього квартира перетворилася на справжній «мурашник» і всі зареєстровані у квартирі люди вже є у списках виборців. У фонду слухавку не беруть. Втім, результати голосування на зазначеній дільниці ймовірно покажуть, для чого прописували людей, припускається у сюжеті. 

Така квартира не єдина у будинку, де живе пенсіонерка. Зокрема, господар квартири із такої ж площею у кількадесят квадратів має 287 співмешканців.   

Лише декілька квартир, де зареєстровано по кількасот виборців – це чверть виборців цієї дільниці, наголошують журналісти. За такою схемою можуть голосувати двічі. 

Аби це унеможливити, треба провести перевірку усього реєстру виборців по всій країні, пояснює Сергій Биков. Ці «мертві души» можуть навіть не з’явитися на вибори, а на невикористаних бюлетенях можуть проставити галочки за «потрібного» кандидата. 

Журналісти показали схему лише на прикладі одного дому у Києві. Однак днями подібну інформацію оприлюднили й щодо Харкова. А на Одещині встановили своєрідний рекорд – там у покинутому будинку приватного типу прописано 800 людей. 

У прокуратурі Одеської області заявили, що наразі законом не встановлено обмеження щодо кількості осіб, які можуть бути прописані за однією адресою. Тому правоохоронці вимушені лише просто «приділяти особливу увагу» ділянкам, де виявлені такі «мертві душі».