Експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що ЗСУ мають завдання не тільки просунути лінію фронту на Півдні, а фізично знищити російське угрупування військ, яке там перебуває

Про це він сказав в ефірі українського телеканалу.

“Я оцінюю успіхи на Півдні не за глибиною просування наших військ, а за темпами знищення російського окупаційного угрупування. Російські окупаційні війська демонструють, що не збираються тікати з Херсонщини. Вони збираються там стояти на смерть, але незрозуміло для чого”, – підкреслив Киричевський.

За його словами, окупанти під вогневим контролем ЗСУ продовжують ремонтувати переправи, але невдало.

“Під час контрнаступу на Харківщині ЗСУ знищили близько 100 танків, а на Херсонщині ЗСУ знищили вже 122 танки. Темпи знищення окупантів на Херсонщині зросли на 50%, і це позитивна динаміка. Я дотримуюсь своїх оцінок, що до періоду зимових холодів ЗСУ відвоюють Херсон, і тут вже є питання: наскільки кривавою буде ціна для Кремля?”- додав Киричевський.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, як довго рашисти зможуть протриматися в Херсоні і на тимчасово окупованих територіях правого берега Дніпра. Попри те, що вся логістика ворога на Південнобузькому напрямку вже порушена, у російських військових є великі запаси снарядів.

Про це Жданов розповів у прямому ефірі, відповідаючи на запитання підписників.

“Там снарядів завезені ешелони. Вони туди (на правий берег) пів року завозили боєприпаси. І сьогодні вони намагаються поповнювати запаси. Я вам розповідав, що вони як мурахи. На човнах, по кілька ящиків, намагаються перевозити ті боєприпаси, на понтонах тягнуть ці боєприпаси, по одному-по два КАМАЗи, а ми намагаємося їх топити… Ми не можемо на 100% закрити перекидання… І ось тільки коли тих снарядів, що вони перекидають через Дніпро, буде набагато менше, тих, які витрачають кожен день і їх запаси почнуть вичерпуватися… Чому зараз говорять, що вони і місяць можуть протриматися на правому березі? За рахунок величезних запасів”, – зазначив військовий експерт.

Він нагадав про те, що в Харківській області на територіях, які були деокуповані після успішного контрнаступу, рашисти залишили чимало припасів. На кожному розі були “вагони снарядів”, зазначив Жданов.

“У РФ мільйони тонн снарядів і вони їх везуть ешелонами. Не встигли відновити залізницю з Джанкоя, з Криму, на Мелітополь, що першим прийшло – ешелон боєприпасів. І ми їх зустріли нашими HIMARS”, – додав експерт.

За словами Жданова, саме через великі запаси в окупантів нашим військовим доводиться “топтатися”. Припасів у рашистів вистачить ще надовго, але ЗСУ знаходять склади росіян, а потім туди “щось прилітає”. Але запасів дійсно багато, зазначив експерт, а тому для повного знищення окупантів на правому березі знадобиться час.

Також Жданов спрогнозував раніше, який сценарій чекає росіян на півдні. За словами експерта, в Херсоні тилові частини армії РФ вже почали грабіж квартир, готуючись до втечі.

Свою думку з цього приводу він висловив в інтерв’ю “ГРОШІ”.

“Це результат нашої плідної роботи та пролитого поту і крові наших солдатів. Ми місяць “прасуємо” це угруповання з повітря та артилерії, максимально знижуючи її боєздатність за рахунок знищення логістики, матеріально-технічних запасів, – заявив Жданов. – У кінцевому підсумку однією з цілей цієї операції було примусити росіян здатися або піти, або загинути під нашими снарядами”.