f_19301347021354796418

 

Поряд з Білорусією та Росією Україна займає вищу позицію у рейтингу соціального розвитку. 62 місце присвоїли Україні. Компанія Social Progress Imperative склала рейтинг з 133 країн – Social Progress Index. Порівняно з минулим роком змін не відбулося щодо позиції нашої країни.
Першість займає Норвегія, адже має найвищий індекс. Трохи поступається Швеція, яка посіла друге місце. Швейцарія займає третю сходинку.
Ісландія, Нова Зеландія, Канада, Фінляндія, Данія, Нідерланди, Австралія – країни, які займають наступні місця у першій десятці.
Серед країн СНД Україну випереджують Литва і Грузія з 35-м та 60-м місцями відповідно. Білорусь знаходиться на 66 позиції, Молдова посіла 70-те місце. Росія на дев'ять пунктів нижче за нашу державу – посідає 71 сходинку. А Казахстан аж на 83 місці.
Рейтинг завершує Центрально-африканська республіка.Основними критеріями при визначенні рейтингових місць були:
 харчування
особиста безпека
базовий медичний догляд
доступ до комунікації та інформації
благополуччя та здоров'я
екологія
персональні права і свободи
толерантність
доступність освіти


До речі, Україна посідає 111 позицію за індексом щастя серед 158 країн, які очолює найщасливіша Швейцарія. Країна, яка вже втретє не поступається своїм почесним титулом.
А от у цьому рейтингу соцрозвитку ми 63 з 142. Минулого року Україна була на 64 місці. Отже, бачимо прогрес і зростання. Є надія, що колись українці очолюватимуть усі позитивні рейтинги.

 

 

Автор: Валентина Рущак