Радянський, російський і американський актор Олександр Кузнєцов, який зіграв головну роль у фільмі "Джек Восьмьоркін – американець", помер на шестидесятому році життя, сьогодні, 6 червня.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на Ірину Віторган, дружину актора Еммануїла Віторгана.

"Сьогодні … в 9 ранку … Сашенька Кузнецов! Спасибі, що ти був з нами!!! Ти Так боровся за життя!!! Сьогодні на закритті сезону ми скажемо про тебе, дорогий Ти наш !!! Земля тобі пухом … Еммануїл, Ірина і всі, хто тебе любить", – йдеться в повідомленні.

Кузнєцов переїхав до США після розлучення з дружиною – актрисою Юлією Рутберг. Причина смерті не вказана, але відомо, що в 2014 році у актора діагностували онкологічне захворювання – рак простати.

Олександр Кузнєцов народився 2 грудня 1959 року в селі Петрівка Приморського краю. У 1976-му вступив до Московського Авіаційний Інститут на факультет "Радіоелектроніка літальних апаратів".

Провчившись п'ять років, забрав документи і вступив до Театрального училища імені Щукіна. Закінчив його у 1985 році. Ще будучи студентом третього курсу був прийнятий в трупу театру на Малій Бронній.

У 1983 році, після двох епізодичних ролей, зіграв головну роль – невідомо – в фантасмагорії Сергія Овчарова "Небувальщина". У 1988 році вийшла комедія "Джек Восьмьоркін – американець", що зробила актора зіркою.

У дев'яності активно працював в США, де знявся у фільмах і серіалах "Аляска Кід", "Той, що біжить по льоду", "Беверлі-Хіллз, 90210", "Військово-юридична служба", "Руйнівник", "Космічні ковбої", "Миротворець", "24 години", "Дурні з Хаззарда", "Шпигунка", "Санта-Барбара".