У Білому домі розкрили докладний план “фейкової” операції РФ на сході України перед вторгненням. Росія готує спецоперацію, що складається з диверсійної та інформаційної діяльності.

Москва зважиться на проведення такої операції у разі, якщо США та Європі не вдасться запобігти ескалації дипломатичним шляхом.

Про це на брифінгу в Адміністрації президента США розповіла речник Білого дому Джен Псакі.

Як підкреслила речниця, Росія може вдатися до військової провокації, щоб виправдати повномасштабне вторгнення в Україну. Вона назвала “військовим злочином” подібну провокацію з боку Кремля.

«У рамках своїх планів Росія закладає основу для можливості сфабрикувати привід для вторгнення – і ми бачили це раніше; ми бачили це на початку 2014 року (просто щоб відзначити), у тому числі диверсійну діяльність та інформаційні операції, звинувачуючи Україну у підготовці до неминучої атаки на російські сили на сході України», – розповіла Псакі.

Передбачається, що Москва може піти у масштабний наступ на українську територію між серединою січня та серединою лютого. А ось за кілька тижнів до цього періоду стартує псевдооперація, яка розпочнеться з дезінформації з метою провокацій.

Американська сторона неодноразово бачила подібні кроки РФ і раніше.

«У нас є інформація, яка вказує на те, що Росія вже вже розмістила групу оперативників для проведення фейкової операції на сході України. Оперативники навчені веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухонебезпечних речовин для вчинення актів саботажу проти проксі-сил РФ», – проінформувала прес-секретар Білого дому.

Згідно з розвідданими, російські впливові особи вже починають фабрикувати українські “провокації” в соцмережах і поширюють дезінформацію, щоб виправдати втручання Росії та посіяти розбрат в Україні.

Проросійські ЗМІ вже звинувачують Захід у ескалації напруженості, висвітлюють вигадані “гуманітарні проблеми” в Україні, які нібито можуть вирішити втручання Росії.

Нагадаємо, у Кремлі відреагували на інформацію американських ЗМІ про те, що Росія підготувала групу бойовиків для проведення на Донбасі операції під чужим прапором.

У Москві визнали “голословними” повідомлення про підготовку Росією провокації на Сході України. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков назвав ці повідомлення “голослівними”, повідомляє ТАСС.

За словами представника російського президента, до цього подібні висловлювання нібито мали “голословний характер і не були нічим підкріплені”.

Нагадаємо, раніше українська розвідка з’ясувала, що російські спецслужби готують провокації у Придністров’ї з метою дискредитації Збройних Сил України.

Головне управління розвідки Міноборони повідомляє, що російські спецслужби готують провокації проти військовослужбовців Збройних сил РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.

«За інформацією воєнної розвідки України 13 січня у 3 омсбр ЗС Придністровського регіону Республіки Молдова було проведено службову нараду під час якої особовому складу доведено, що очікуються провокації зі сторони України в районі н. п. Ковбасна (артсклади оперативної групи військ РФ)», – зазначається в офіційному повідомленні ГУР МО.

Зазначається, що розпорядження про приведення бригади у вищі ступені бойової готовності не доводились, але було наголошено про готовність особового складу “за першою командою” виконувати завдання за призначенням.

Також повідомляється, що на сьогодні відпустки та звільнення особового складу не скасовані, але командирам/начальникам наказали довести до підлеглих необхідність прибути до військової частини за визначеним сигналом.