Погода 16 червня в Україні буде дуже спекотною

Погода в Україні 16 червня буде дуже спекотною, і в деяких районах температура повітря складе усі +35 градусів. Втім, аномальну спеку у східних і центральних областях "розбавлять" опади. Про це відомий синоптик Наталка Діденко повідомила на своїй Facebook-сторінці.

Згідно з її прогнозом, у неділю в Україні в середньому стовпчики термометрів варіюватимуться протягом дня в межах +29… +35 градусів, а вночі очікується від +18 до +24 градусів.

У східних і деяких центральних регіонах може збільшитися ймовірність випадання опадів.

Вже у понеділок грозові дощі пройдуть локально на Заході і Півночі, періодично, коротко, знижуючи температуру повітря."В неділю є ймовірність короткочасних дощів з грозами на Харківщині, Луганщині, в Донецькій, Вінницькій, Житомирській і на заході Київської області. В окремих районах західній частині України також. Загалом переважно без опадів", – написала Діденко.

Синоптик розповіла, що погода в Києві 16 і 17 червня практично залишиться без змін. У столиці завтра очікується спека +31… +33 градуси, без істотних опадів.

Народний прогноз: у народі 16 червня називали днем Луки Вітрогона, оскільки вітер у цей день був головним персонажем. На Луку найбільше боялись північно-східного вітру, який нібито приносить з собою безперервні дощі, шкідливі при наливанні жита. Наші пращури уважно слідкували за напрямком вітру: з північної сторони – буде день ясний; холоднуватий вітер – може бути градовий дощ; з півдня чи заходу – до негоди; з південно-заходу – негода надовго.