Після виходу статті «Пологи без хабарів уже неможливі» до команди громадського проекту «Поборемо корупцію разом» звернулася іще одна невдоволена молода матуся, яка скаржиться на процвітання корупції саме у пологовому будинку на вулиці Мечнікова, 8.

Надія розповіла нам історію про хабарництво з боку завідувача відділенням, педіатра-неонатолога, лікаря вищої категорії Миронович Лілії Петрівни.

Коли Надія потрапила до пологового будинку, з неї почали «висмоктувати» гроші як з банкомату. За поступлення до відділення прийшлося заплатити 50 гривень. Це був старт великого хабарництва у стінах пологового будинку.

За роди заплатили лікарям 600 доларів (це вже з урахуванням оплати послуг анестезіолога). Кожній медсестрі треба було дати як мінімум 50 гривень за хороший догляд за мамою і новонародженим. Санітарки, які піклувалися про чистоту заробляють від 100 гривень в день. За УЗД стандартна «такса» – 50 гривень, за електрофорез – 25 грн. (5 грн. за ліки, 20 за «роботу»). Якщо санітарку попросити щось принести, потримати чи передати, за все треба подякувати 20-ма гривнями. За прихід лікаря до дитини – 50 гривень. Список ліків, які потрібні були під час родів і після дають зразу по прибутті в пологовий. «Сума яку потрібно віддати в аптеці стартує від 1000 гривень. Але 1000 гривень – це мізер, адже у дітей бувають різні випадки, іноді сума досягає десятків тисяч гривень», – розповідає пані Надія.

«Усі послуги у цьому пологовому платні. Мало того, що платиш шалені гроші лікареві, ще й акушерці, ще й медсестрі на родах, так ще й кожен день кожній, хто заходить. Кожен має свою «долю» від однієї пацієнтки. А не дасиш грошей, будеш мучитися від хамства, неуважності, і переживатимеш як там твоя дитина, чи з нею все гаразд. Годують дуже погано, тому приходиться просити рідних, аби ті приносили їжу. Але і ця послуга в цьому пологовому будинку не безкоштовна. За кожну передачу треба платити 20-30 гривень (все залежить від зміни)», – каже молода матуся.

Виписують пацієнток після родів дуже швидко, за 3, максимум 5 днів породілля вже йде додому. Але і при виписці не обійдеться без «клоунад», які влаштовують лікарі і санітари. «Наполегливо рекомендують віддячити відділенню як мінімум 50-ма гривнями, ще на благодійний фонд треба дати грошей, на фонд лікарні, а ще пропонують купувати якісь значки, які вартують 180 гривень. Ну, і не обходиться без корисних порад від усіх небайдужих. Ці поради обійшлися мені у 300 гривень. Поки не відкупишся від них всіх, не вийдеш з цієї будівлі. Мій чоловік навіть насміхався, що вони подібні на циган з ринку, не залишать тебе в спокої, доки не дасиш трішки грошей. Але ще за виписку віддали 100 гривень», – розповідає Надя.

Але історія у Надії була непроста. Немовля, яке вона народила було у важкому стані. Роди пройшли надзвичайно важко, після них хлопчика помістили в інкубатор, а далі передали на ультрафіолет через високий білірубін. Молода мати місця собі не знаходила, у той час до неї завітала Лілія Петрівна Миронович, яка стверджувала, що дитину потрібно прокапати антибіотиками. Коли Надія поцікавилася навіщо це і що це за препарати медик в грубій формі пояснила пацієнтці, що лікар тут вона, і вирішувати як буде краще їй.

Ставлення цієї пані до новонародженого та його матері стали жахливим. Після словесної перепалки з Лілією Петрівною дитину віддали матері, і за нею припинили доглядати. Хлопчика відключили від ультрафіолету.  Оскільки життя дитини дорожче, Надія  зібралася з нервами, узяла гроші в руки, пішла до кабінету лікаря, вибачилася. Саме тоді дитину підключили до апарату знову і ще 3 дні світили.

За цю послугу молодій мамі прийшлося віддати з гаманця 300 гривень пані Миронович. «Під час виписки санітарка натякнула, що Лілію Петрівну потрібно віддячити ще, адже я в пологовому провела 5 днів, та і за дитиною моєю доглядали, врятували», – відзначила жінка.

Звичайно, віддячувати батьки не стали, адже залишили кругленьку суму у стінах пологового будинку, але досі обурені корупцією, яка процвітає в медичній сфері Львова.

Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» знову звертається до головнокомандувачів міста, які закривають очі на додатковий заробіток лікарів на чужому нещасті. Ми закликаємо Вас, шановні можновладці, подолати усі корупційні схеми в медичній сфері, адже не всі люди мають можливість оплатити послуги лікаря. Що ж коли грошей нема? Помирати?