Служба безпеки України затримала організаторку так званого “референдуму” щодо створення “ЛНР”. Щоб затримати очільницю “виборчої комісії”, співробітники спецслужби виманили її на не підконтрольну уряду територію.

Про це повідомляють на сайті СБУ.

Жінка тривалий час переховувалась від правосуддя на території РФ. Втім, завдяки спланованій спецоперації, співробітникам СБУ вдалося ініціювати її приїзд на територію України, підозрювану затримано.

За даними слідства, зловмисниця брала активну участь у підготовці та проведенні у Попасній «референдуму» ‒ очолювала так звану «виборчу комісію».

Вона підбирала кандидатури представників «дільничних комісій», координувала їхню діяльність, організовувала доставлення бюлетенів та контролювала хід голосування. Після «голосування» зловмисниця забезпечила підрахунок голосів та відправлення заповнених «бюлетенів» до Луганська.

Після звільнення Попасної силами Антитерористичної операції, зловмисниця втекла до РФ і переховувалась там від слідства.

Слідчі СБУ заочно повідомили їй про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України) та оголосили у розшук.

Під процесуальним керівництвом прокуратури тривають невідкладні слідчі дії. Перевіряється причетність фігурантки до інших злочинів на шкоду державній безпеці.

Крім того, СБУ повідомила про підозру за ч. 2 ст. 110 КК України колишньому депутату міськради Золотого, який у травні 2014 року очолив «виборчу комісію» з проведення псевдореферендуму у місті.

Співробітники СБУ провели обшуки за місцем проживання підозрюваного і виявили чергові докази вчинення злочину: «бюлетені», які використовували для голосування під час антиукраїнського «волевиявлення».

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.