Викрито механізм штучного накручення голосів при поданні петицій президенту України, який створено російськими спецслужбами для дестабілізації суспільно-політичної ситуації.

Про це 9 липня заявили  у Службі безпеки України, передає Корупція.Інфо.

У СБУ зазначили, що увагу оперативників спецслужби привернула петиція щодо запровадження на території Харківщини "особливого регіону розвитку "Слобожанщина", подана одним з членів колишньої компартії України.

З’ясувалося, що "накрутка" голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо. 

"Станом на 10 травня за цю петицію було віддано близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч було одразу видалено як такі, що повністю відносяться до т.зв. "ботів". Із 25 000 підписів, що залишилися, лише 30% – реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% – викликають обґрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки "ботів", – зазначили в СБУ.

Порушено кримінальне провадження. Також виявлено факти надання послуг "голосування" з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньках.

"За попередніми даними, вартість їх послуг становить 7-10 гривень за голос", – зазначили у Службі безпеки.