Співпраця Дмитра Разумкова з екс-главою ОП Андрієм Богданом і його товаришем – Андрієм Вавришем спрямоване проти президента Володимира Зеленського – це банальна зрада. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав політичний коментатор Михайло Шнайдер.

«Гучна тема з хабарем, який Дмитро Разумков отримав від Андрія Богдана та Андрія Вавриша, куди глибше і цікавіше, ніж здається», – наголошує блогер.

Раніше повідомлялося, що спікер отримав багатомільйонний хабар, причому в доларах США, від екс-глави ОП і його друга скандального Забудовника. Щоб їх фірма змогла забудувати ділянку.

«Скандальний проект пішов по судах, але спікера це не збентежило і він продовжував наполегливо ігнорувати прохання відмовитися від сумнівної “співпраці”, яка кидає тінь на президента», – прдовжує Шнайдер.

І в цьому вся суть даної ситуації, пише блогер.

«Ключова задумка цієї змови – а по-іншому це й не назвеш – була в тому, щоб максимально дискредитувати Володимира Зеленського. А паралельно – під виглядом “Політичного Переслідування” наростити популярність Разумкова під створення своєї опозиційної партії. Спонсорувати яку будуть, що не дивно, Вавриш з Богданом», – підкреслив він.

«Тобто, зрада Разумковим “Зе-Команди” і особисто президента була давно спланованою, ретельно режисованою і як по нотах зіграною виставою», – пояснює Шнайдер.

«На самому початку шляху, Зеленський взяв Разумкова в команду – який в непростий для країни момент завдав удар в спину. Що ж, під патронатом таких персонажів, як Богдан і Вавриш, ще й не такому навчитеся, Дмитро Олександрович», – узавершинні додав блогер.

Зазначимо, що політичне майбутнє відставного спікера тепер залежить не тільки від нього і його потенційних спонсорів, а й від планів влади на самого Разумкова. Простіше кажучи, чи дозволять йому далі залишатись на своєму місці після всіх «огризань» проти президента чи й зовсім попросять з Верховної ради. Про це пише портал dsnews.ua.

Після відсторонення з посади ексглава парламенту в телевізійних ефірах не стримує себе у виразах на адресу колег (колишніх?) по провладній партії. Звідки в нього взявся такий невимовний ентузіазм до того, невідомо. Він нахабно та без докорів сумління виливає все, що накопичилося. Навіть не зважає на те, правда це чи ні: з Володимиром Зеленським ніколи не дружив; до його відставки причетний глава ОП Андрій Єрмак, який став другою людиною в країні; приймаючи одні закони з порушенням інших, його колеги поводяться “нижче плінтуса” і так далі. Чому ж мовчав про це донині? Чекав зручного моменту для «сольного виступу»?

Але окрім заяв, мета яких в очах виборців виставити себе не просто нещасною жертвою, але і Д’Артаньяном, який кинув виклик колишнім колегам і Банковій, з вуст Разумкова ми чуємо і прямі натяки на те, що розправа з ним не закінчена. Поки що йдеться про позбавлення його депутатства.

Ще до відставки голови Ради окремі представники фракції “слуг” говорили про варіанти позбавлення Разумкова від тягаря депутатського мандата. Якщо коротко, то після обрання в парламент нардепи, обрані за списками партій (ексспікер був першим номером СН), обов’язково пишуть заяви про членство у фракції.

У разі невходження такого депутата у фракцію партія звертається до Центрвиборчкому з вимогою позбавити відщепенця мандата. Але за регламентом спікер і його заступники повинні бути позафракційними. Що робити відкликаному голові парламенту — писати заяву про входження у фракцію партії, з якою він прийшов у законодавчий орган, чи залишатися поза фракцією, — регламент не уточнює.

Простіше кажучи, існує спосіб законного позбавлення мандата для Разумкова за всі його «добрі слова». Як зазначив Давид Арахамія, юристи партії вивчають це питання. Сам же політик упевнений: закон не дозволяє так чинити. Разумков проти – каже, що ще «буде бій» і він судитиметься. Та чи виграє він його – не факт.