Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем спільне майбутнє Євросоюзу та України. Про це спікер українського парламенту повідомив у Фейсбуці.

Всі очікують на позитивну відповідь Єврокомісії та політичне рішення Європейської Ради 23–24 червня надати Україні статус країни-кандидата. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

Сторони обговорили політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні, а також спільне майбутнє ЄС та України.

Ще одним важливим питанням для України є послідовність і безперервність у санкційній політиці проти російської федерації, — наголосив спікер Верховної Ради.

За словами Стефанчука, санкції — це інструмент для руйнування військової машини росії. Важливо, щоб ЄС зберіг єдність для запровадження ембарго на імпорт нафти.  Стефанчук подякував Мішелю за надання макрофінансової допомоги Україні в розмірі 600 млн євро.

Особливо вдячний за оголошене рішення щодо фінансування дефіциту України, а також довгострокової відбудови нашої країни. Макрофінансова допомога в розмірі до 9 млрд євро стане суттєвою підтримкою України в ці складні часи. Сподіваюся на швидку процедуру прийняття цього важливого та своєчасного рішення, — сказав Руслан Стефанчук.

Під час розмови спікер наголосив, що росія має бути визнана державою-спонсором тероризму, а збройні сили росії — терористичною організацією. Та зазначив, що Україні необхідне сучасне озброєння стандартів НАТО та боєприпаси.

Нам потрібна постійна матеріально-технічна підтримка, включаючи паливо та фінанси, щоби прискорити перемогу, — заявив Стефанчук.