новый коллаж

Нам вдалося знайти мінімум зо три десятки суддів , що забороняли раніше публічно засуджувати діючу  владу. В дане  число входять ті, хто блокував проведення мітингів, визнавав незаконними звернення місцевих рад до керівництва країни з вимогою припинити кровопролиття на Майдані і повернутися до євроінтеграційного курсу.

У компанії на отримання статусу « безстроково » виявилися також і ті, чиї рішення навряд чи прийнятні в демократичному суспільстві. Наприклад, суддя Окружного адмінсуду Києва Нана Векуа в 2012 році відмовилася задовольняти позов «Української правди» до Верховної Ради про надання інформації про депутатів, які отримали службове житло . А Людмила Юхтенко, суддя Одеського окружного адмінсуду, в жовтні 2013 позбавила ліцензії опозиційний до влади телеканал АТВ.

Крім того, в наведеному нижче списку «Главком» знайшов тих, хто приймав неоднозначні рішення по корупційних справах.

Наприклад, суддя Святошинського райсуду Києва Людмила Косик пару років тому визволила від ув'язнення директора Центру соцзабезпечення пенсіонерів Києва. У час підготовки до Євро-2012 заклад одержав фінансування для ремонту автомобілів, призначених для інвалідів. Чиновники зробили перерерахунок на сто тридцять тисяч гривень фірмі, яка насправді  ремонтні роботи  не  виконувала. Згодом директор центру розкаявся у цьому  злочині, що послужило для судді приводом звільнити  чиновника від кримінальної відповідальності.

Схожа ситуація сталася в Одесі, де суддя Приморського райсуду Роман Гончаров своїм рішенням закрив кримінальну справу, порушену проти в.о. начальника Державної охорони навколишнього середовища в Одеській  області, якого прокуратура звинувачувала в отриманні хабара.

Судова реформа, яка починається з прийнятого в лютому закону «Про забезпечення права на справедливий суд» , повинна забезпечити якісне оновлення суддівського корпусу. Нововведення законодавства включають конкурсний відбір, загальну переатестацію суддів, чіткі критерії для їх відсторонення і притягнення до відповідальності. Повинен  стати більш прозорим  порядок призначення судді на посаду, включаючи і процедуру підбору кандидатів, відбірковий та кваліфікаційний  іспит,  підготовку та навчання  кандидатів  на посади суддів.

Також з'являється новий порядок обрання суддів безстроково та їх призначення та переведення до інших судів, який  повинен проходити лише на конкурсній основі.

Наскільки ефективними виявляться всі ці інструменти, покаже суддівська команда, з якою Верховна Рада незабаром додасть приставку « безстроково ».

Повний перелік

1. Марина Купина . Суддя Дзержинського райсуду Харкова

Визнала винним харків'янина, який 20 лютого 2014 в центрі міста тримав плакат з написом «Зупиніть Януковича», в адміністративному правопорушенні . За плакат городянин був оштрафований на 1700 гривень.

2. Олександр Беломестнов. Суддя Донецького окружного адмінсуду.

У травні 2013 року партії «Свобода», «Фронт змін» , «Батьківщина» планували акції протесту, які засуджували незаконні дії правоохоронних органів у Маріуполі. Одночасно з ними заявку на здійснення акції в тому ж місці  даного міста подала провладна політсила «Молоді регіони» . Суддя відмовив усім.

3. Ольга Бєлова. Суддя Харківського окружного адмінсуду.

Як і ряд інших претендентів на « безстроковий » статус судді в цьому списку, Бєлова відзначилася забороною проведення вуличних акцій. У квітні 2012 року вона не дала мітингувати в центрі Харкова партії «Батьківщина».

Серед резонансних справ, які розглядала суддя, можна виділити справу одного з київських «конвертаційних центрів» , через який за 2004 – 2008 рр . пройшло 5 млрд гривень. Податкова інспекція через суд домагалася позапланової перевірки однієї з фірм, що брала участь в схемі, проте суддя Бєлова відмовила в цьому. За информацією сайту «Просуд» в деклараціях про доходи Ольги Бєлової вказані дві автівки: Suzuki Sx4 (2013 р.в.) і Chevrolet Evanda (2005 г. в. ), а також нерухомість : земля (1500 м2 ) і житло ( 253 м2 ).

4. Людмила Волкова. Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Суддя також практикувала заборони вуличних акцій. Восени 2012 року з її рішенням у мітингу було відмовлено харківській «Батьківщині» .

Навесні того ж року – не вдалося провести мітинг місцевій  партії « Свобода », очолюваної Ігорем Швайкою.

5. Марина Кухар. Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

У 2012 році неодноразово забороняла проведення вуличних мітингів.

6. Діана Гнап . Суддя Хмельницького окружного адмінсуду.

На початку 2013 року заборонила  мирні демонстрації  партії «Свобода» і провладної «Молоді регіони» в місті Волочиськ Хмельницької області .

7. Оксана Дудар . Суддя Рівненського окружного адмінсуду.

У грудні 2013 р., коли по Україні прокотилася хвиля демонстрацій, заборонила провести акції протесту в м.Рівне.

8. Олена Заічко . Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

У 2011 р. заборонила мітинг партії «Батьківщина » у Харкові, яка збиралася влаштувати публічну акцію з вимогою випустити на свободу лідера політичної сили – Юлію Тимошенко.

Також звертає на себе увагу рішення, яким суддя поновила на посаді начальника райвідділу міліції в Харкові, звільненого за хабарництво.

За даними сайту « просуди », у власності родини судді є автомобіль Toyota RAV -4.

9. Юрій Пасічник. Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Як і багато його колег, під час Майдану забороняв пікети.

10. Вікторія Піскун. Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Як і більшість згаданих у цьому списку харківських суддів , Піскун забороняла проведення мітингів.

Згідно з декларацією про доходи, опублікованій сайтом « Просуди » , сім'я судді володіє двома автомобілями Honda CR-V (2011 г. в. і 2013 р. в. ).

11. Андрій Сагун . Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Суддя в період Майдану забороняв проводити мирну демонстрацію партії «Батьківщина» у центрі  Кіровограда.

12. Світлана Серга. Суддя Полтавського окружного адміністративного суду.

Забороняла акції протесту під час Майдану.

Як повідомляє сайт, в її декларації про доходи вказано автомобіль Mitsubishi ASX (2012 г. в. ) .

13. Оксана Скакун . Суддя Чернівецького окружного адмінсуду.

Забороняла мітинги щодо підтримки євроінтеграції під час візиту  у Чернівецьку область високопоставленої делегації з Росії.

14. Андрій Сліденко . Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

У квітні 2013 року заборонив « Європейській партії України » провести  мітинг в центрі  м. Харкова.

15. Катерина Танцюра . Суддя Одеського окружного адміністративного суду.

Забороняла УПЦ провести  мирну ходу по центру Одеси.

16. Андрій Федорчук. Суддя окружного адміністративного суду Києва.

Забороняв акції протесту городян щодо протизаконного  будівництва в м. Києві.

17. Юлія Зоркіна . Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Також неодноразово забороняла вуличні акції протесту.

18. Олена Ізовітова – Вакім . Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Забороняла Харківський Майдан, відмовляючи в праві вийти на демонстрацію активістам.

Згідно з опублікованою сайтом « Просуди » декларації судді за 2013 рік, її сім'я володіє автомобілями ГАЗ-24 , Toyota Camry ( 2005 року), Hyundai Tucson ( 2008 року), BMW X5 ( 2005 року) , Mercedes – Benz ( 2008 року).

19. Костянтин Клочко . Суддя Полтавського окружного адміністративного суду.

У жовтні 2012 р. заборонив провести  акцій протесту партії «Батьківщина» у  Полтаві.

20. Сергій Кульчицький. Суддя Черкаського окружного адміністративного суду.

У послужному списку судді також були заборони на проведення мітингів.

21. Наталія Баргаміна . Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду.

В  жовтні 2012  р., напередодні виборів до парламенту, заборонила чернігівському осередку партії «Батьківщина» провести мітинг у центрі міста. Суддя аргументувала своє рішення тим, що ця акція несе загрозу здоров'ю міському  населенню.

22. Світлана Архипова. Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Заборонила провести  мирне  зібрання  громадян, запланованого на 27 листопада 2013 р. на підтримку євроінтеграції. При винесенні  цього рішення суддя послалася навіть на загрозу зростання вірусних захворювань, до яких призведе цей мітинг в центрі м. Харкова.

Це не перший випадок, коли суддя заважала вуличним акціям. У липні 2012 року вона не дала активістам провести збори в центрі міста, побоюючись, що вони принесуть дискомфорт у відпочинок і роботу городян.

За даними інтернет-сайту «Просуди», у декларації про доходи за 2013 суддя вказала автомобілі Mersedes Benz GL 500, Mersedes Benz Е 300, а також житло, площею 188 м 2  .

23. Андрій Бабаєв. Суддя Харківського окружного адміністративного суду.

У листопаді 2013 заборонив місцевому осередку партії «Свобода» проведення  пікету зі встановленням  агітаційних наметів  в центрі м. Харкова. Серед пояснень суду були й такі:  акція не дасть забезпечити пожежну безпеку в місті.

Інтернет-сайт «Просуди» опублікував декларацію судді, в якій вказані два автомобілі Hyundai Accent (2007 року) і (Honda Accord 2011 року).

24. Людмила Юхтенко. Суддя Одеського окружного адміністративного суду.

У жовтні 2013 за дві години розглянула позов і позбавила ліцензії опозиційний до влади телеканал  АТВ.

25. Карина Абдукадирова . Суддя Донецького окружного адмінсуду.

У квітні 2010 року, коли прийшла  до влади команда В. Януковича, визнала незаконним указ президента Віктора Ющенка щодо присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

26. Наталія Бессараб . Суддя Вінницького міськсуду Вінницької області.

«Телекритика» внесла суддю в список «ворогів преси».

Як повідомляло видання, в цю компанію Бессараб потрапила завдяки арешту рахунків видавця газет «20 хвилин » і «RIA ».

27. Сергій Глазько . Суддя Сумського окружного адмінсуду.

Задовольнив позов прокурора міста Суми, який просив визнати незаконним звернення місцевої міськради до Віктора Януковича у січні 2014 року. В ньому депутати прсили екс -президента перевірити дії правоохоронців під час розгону демонстрантів, що  призвели до кровопролиття, а також відновити переговори з ЄС з питань євроінтеграції.

28. Жанна Каленюк. Суддя Волинського окружного адмінсуду.

Під час Майдану в січні 2014 р. визнала незаконним рішення Іваничівської райради Волинської області, яким місцеві депутати звернулися до силовиків з вимогою не розганяти акції протесту, не застосовувати силу, підтримали вимогу відставки президента і т д.

39. Олександр Михайлов. Суддя Хмельницького окружного адмінсуду.

У грудні 2013 визнав незаконним звернення Славутської міськради до вищих органів влади, у якому місцеві депутати висловили їм свою недовіру і зажадали відставки.

30. Ростислав Москаль. Суддя Львівського окружного адмінсуду.

У 2010 році визнав протиправним рішення Львівської облради про недовіру голові місцевої обладміністрації.

31. Олег Боднарюк . Суддя Чернівецького окружного адмінсуду.

Суддя вніс свою лепту в кампанію по пресингу торговельної мережі «Фокстрот» в 2013 році. Нагадаємо, за зверненням депутата від Партії регіонів Володимира Бойка Держспоживінспекція перевірила десятки магазинів мережі і виставила їй штрафи компанії  на суму у 1,6 міліардів  гривень.

Боднарюк був серед тих, хто визнав законними перевірки магазинів « Фокстроту» Держспоживінспекцією і наклав стягнення.

32. Ірина Васильченко. Суддя Окружного адміністративного суду Києва.

Як і згаданий суддя Бондарюк , Васильченко розглядала позови, пов'язані з перевірками в « Фокстроті ». Вона визнала законною перевірку Держспоживінспекції , ініційовану за зверненням депутата від Партії регіонів.

33. Наталія Жданкіна . Суддя Вінницького окружного адмінсуду.

У 2012 р.і поновила на посаді  першого заступника начальника головного відділу  податкової  інспекції Вінниці,  який був раніше звільнений головою Вінницької податкової адміністрації. На час  звільнення щодо  цього податківця було порушено кримінально карану справу за  статтею "хабарництво". Правда, після  зміни влади у 2010 р. звинувачення з  чиновника  зняли, як такі, що недоведені .

34. Нана Векуа . Суддя Окружного адмінсуду Києва.

У 2012 році відмовилася задовольняти позов «Української правди» до Верховної Ради про надання інформації про депутатів , які отримали службове житло .

35. Олена Власенкова . Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва .

У 2010 р. за її участю було винесено таке собі  неоднозначне судове рішення, яким на посаді члена Вищої ради юстиції була відновлена Валентина Палій. До цього повноваження Палій були достроково припинені з ініціативи З'їзду суддів. Окружний адміністративний суд м.Києва взяв на себе повноваження щодо  визнання рішення найвищого судового органу протиправним.

36. Роман Гончаров. Суддя Приморського райсуду м.Одеси.

Скасував постанову щодо порушення крим. справи проти в.о. начальника Державної охорони навколишнього середовища в Одеській області, якого прокуратура звинуватила в отриманні хабара.

37. Людмила Косик . Суддя Святошинського райсуду Києва.

Звільнила  від увязнення директора Центру соцзабезпечення пенсіонерів Києва . У рамках підготовки до Євро-2012 заклад одержав  фінансування щодо  ремонту  автомобілів для інвалідів.  130 тисяч гривень чиновники перерахували тій фірмі, яка  ремонтні  роботи  насправді не  виконувала . Пізніше, директор центру розкаявся у вчиненому злочині, і суддя Косик  звільнила  його від кримінальної відповідальності.

38. Олексій Юлдашев . Суддя Господарського суду Запорізької області.

Як писали «Наші гроші» , не один десяток підприємств з різних куточків України змінили свою юридичну реєстрацію на Запоріжжі після чого цим суддею починалася процедура банкрутства .

39. Наталія Клименчук . Суддя Окружного адмінсуду Києва.

У 2012 р. поновила на посаді головного інспектора  Київської  регіональної митниці, який роком раніше був звільнений за хабар.

Під особливою увагою:

40. Станіслав Ноздряков . Подільський райсуд Києва.

У 2013 році члени Вищої ради юстиції ставили питання про звільнення Ноздрякова за порушення присяги.

o-00239740-a-00027044

41. Віктор Кицюк . Суддя Печерського райсуду Києва.

Генпрокурор Віктор Шокін в лютому 2015 р. звернувся до  Верховної Ради, щоб та дала  згоду  на затримання і  взяття під варту трьох  суддів Печерського районного суду м.Києва – Оксану Царевич,  Віктора Кицюка  та  Сергія Вовка.

medium-14256316019-

Як всім  відомо, саме ці  судді розглядали справи щодо політиків Юлії Тимошенко та Юрія Луценка під час правління Віктора Януковича. Царевич і Кицюк були слідчими суддями у справі про вбивство Євгена Щербаня, в якій проходила і Юлія Тимошенко. За даними Генпрокуратури, саме ці судді підозрюються у тому,  що зловживаючи службовим становищем, порушували вимоги закону і прийняли завідомо неправосудні рішення.

42. Ігор Смолій . Суддя окружного адміністративного суду м. Києва.

У 2012 році під час виборчої кампанії народний депутат Арсеній Яценюк звертався до Вищої ради юстиції із заявою про порушення цим суддею присяги. Йшлося про розгляд позовів, пов'язаних з виборами народних депутатів по київському округу № 216 , де суперничали кандидати Ксенія Ляпіна та Олександр Супруненко.

43. Руслан Тимчук. Суддя Іванівського райсуду Одеської області.

У 2009 році указом президента Віктора Ющенка був відсторонений від посади  судді  у  зв'язку із притягненням  його до кримінальної відповідальності.

44. Олександр Луняченко . Суддя Приморського райсуду Одесси.

За даними одеської газети « Думська » , Олександр Луняченко – син голови апеляційного суду Анатолія Луняченка – в 2014 році випустив на свободу чоловіка, який до смерті забив людину.

Це не перший подібний випадок. За даними тієї ж газети, в грудні 2012-го Приморський суд Одеси засудив оперуповноваженого  карного розшуку, який рік тому по-звірячому знущався над  затриманим  за дрібну крадіжку,  до умовного терміну і штрафу. «Суддя Олександр Луняченко вирішив, що виправлення міліціонера можливе  і без відправлення його до в'язниці », – сказано в публікації .

45. Микола Любинецький . Суддя Алуштинського міськсуду

Як повідомляла "Судово-юридична газета", суддя в середині нульових називався причетним до самогубства мешканки Алушти . Нібито той привласнив її земельну ділянку. А президент Віктор Ющенко, дізнавшись про цю історію, в 2010 році скасував свій указ про призначення Любинецького суддею. Однак постановою Вищого адміністративного суду в 2011 році Постанову про скасування президентського указу була визнана незаконною.

46. Максим Лейба . Госпсуд Донецької області.

Популярність судді приніс  його годинник Maurice Lacroix LC1008 – SS001-330 , вартістю приблизно $ 1400. 

o-00239716-a-00027044

Максим Лейба із Господарського суду Донецької області

47. Олена Кириленко. Суддя Окружного адмінсуду Севастополя.

У грудні 2014 року призначена суддею РФ .

48. Надія Масалигіна . Суддя Залізничного райсуду Сімферополя.

За даними ЗМІ , через суд отримала ордер на квартиру вдови і дітей військового, змушуючи їх покинути свій будинок .

За даними російського сайту, у вересні 2014р. вона намагалася отримати посаду в Залізничному райсуді Сімферополя вже під російським прапором , проте їй було відмовлено.

49. Олексій Погребняк. Суддя Госпсуду Севастополя .

Став суддею РФ.

50. Олександр Цвєтков. Керченський міськсуд

Визнав юрисдикцію Російської Федерації.