Нещодавно ЦВК опрацювала 100% бюлетенів виборців. За попередніми результатами, понад 30% набрав Володимир Зеленський і майже 16% – Петро Порошенко. 

Однак в останні дні з'явилися дедалі чіткіші відомості про масові фальсифікації на користь чинного президента, центром яких став Донбас.

Основний удар фальсифікацій припав на Донбас, де команда Порошенко має повністю лояльну собі адміністративну вертикаль. У регіоні – де-факто військовий стан, тому вся місцева влада так чи інакше управляється військовими представниками, підконтрольними Порошенком.

Мабуть, тому саме тут вирішили масово «добрати» голосу за допомогою вкидань, «каруселей» та інших аналогічних методів.

Англомовне видання Kyiv Post, яке читають іноземці зібрало факти підтасовувань на користь Петра Порошенко по місту Торецьку – раніше Дзержинську.

Так, Андрій Грудкина, спостерігач за виборами від групи «Сильні громади» в окружній комісії № 52 в місті Торецьку, повідомив, що було проведено масштабне вкидання бюлетенів на користь Порошенка.

Громадська організація Торецька «Ваше нове місто» заявляє, що відбулися масштабні фальсифікації голосів і нападу на спостерігачів за виборами. Група також заявила, що на більшості виборчих дільниць були присутні «підозрілі групи людей».

Активісти повідомляють, що невідомі люди набрали бюлетені на виборчій дільниці № 140702 і зникли. «Ваше нове місто» також опублікувало фото вкинутих бюлетенів.

«Острівці» дивних перемог президента в регіоні, де його, м’яко кажучи, не люблять, зустрічаються і в інших містах регіону.

При цьому в загальнонаціональному масштабі Порошенко набрав 15,9 відсотка голосів. А його підтримка в Донецькій області, відповідно до лютневого опитування агентства «Рейтинг», не перевищувала 7%. Тобто вибух популярності чинного президента тут – це справжня аномалія, якій необхідно дати юридичне трактування.

Крім Донбасу відомо також, що у місті Черкаси громадянам міста роздавали гроші, щоб вони віддали свій голос за "потрібного кандидата". Мер Черкас на своїй сторінці у Фейсбук зняв відеоролик, в якому розповів про махінації у його місті, скільки коштів було витрачено на цю "агітацію" і що вони затримали понад 70 людей, які отримували кошти "на руки".

Також про використання адмінресурсу заявив журналіст Олександр Дубінський. Зокрема, на його думку, про це свідчать надвисокі показники підтримки Порошенка на Донбасі.

"Тепер ці технології будуть перенесені на всю країну. Вже зараз мені пишуть люди, що по різних обласних адміністраціях прийшли вказівки із центру примушувати чиновників писати заяви на звільнення за власним бажанням без вказаної дати. Їм довели, до відома – якщо Порошенко програє на ваших округах – підуть всі", – заявив журналіст.

За його словами, це прояв тиску на місцевих чиновників з метою забезпечити чинному президенту перемогу.