У “материнській” справі щодо вторгнення російської федерації в Україну понад 200 підозрюваних. Про це на брифінгу у понеділок повідомила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

“У нас є велика материнська справа, вона стосується збройної агресії російської федерації, я її називаю “справа 24 лютого”, і по цій справі у нас є вже більше 200 підозрюваних. Це як раз ті воєнні злочинці високого рівня – міністри, члени їхнього радбезу, сенатори тощо – хто безпосередньо приймав участь”, – сказала Генпрокурор.

З її слів, у цьому списку є також агенти пропаганди кремля, які своїми діями сприяли розпалюванню війни і ворожнечі.

“До кого дійде прокурор (МКС) – ми побачимо, але ми, зі свого боку, зробили все від нас залежне на сьогоднішній момент – вони у нас вже є підозрюваними, ми вже сходили в українські суди і отримали рішення щодо арешту для запобіжного заходу, тому що дуже серйозна стаття у якій ми їх підозрюємо. І, звичайно, ми їх розшукуємо”, – додала Венедіктова.

Крім того, на сьогодні в Офісі генпрокурора України розслідують 3085 проваджень щодо скоєння воєнних злочинів.

“Тільки по воєнним злочинам на сьогодні у нас 3085 проваджень”, – сказала Венедіктова.

Зі слів генпрокурорки, по воєнним злочинам ОГП розшукує активи, які арештовують з метою конфіскації.

“Це не підсанкційний список. Йдеться про кримінальні провадження. Конфісковане майно буде використане для компенсацій жертвам, яким нададуть статус потерпілих. Прокурори працюють на кожному кордоні стосовно воєнних злочинів. Опитують людей. Особливо тих, хто їде з Маріуполя. Даємо їм статус потерпілих, щоб вони мали права в кримінальному проваджені і мали можливість отримати компенсацію за те, що постраждали внаслідок війни”, – сказала Венедіктова.

Важливо, щоб суди відбувались в Україні, хоча це вкрай важко, зауважила генпрокурор.

“Хочу вироків іменем України щодо воєнних злочинців. Але ми всі прекрасно розуміємо, що стосовно війни все не так просто завжди. І тому ми рухаємось і на міжнародних платформах. Два тижні тому прокуратор міжнародного кримінального суду Карім Хан почав своє розслідування тих злочинів, які відбуваються в Україні”, – сказала генпрокурор

Дуже важливий напрямок – це відкриття проваджень в інших країнах. Ще 9 країн, крім України відкрили кримінальні справи стосовно воєнних злочинів, зазначила Венедіктова.