Війна між першими особами держави.

29 липня СБУ з помпою повідомила про вручення підозри в скоєнні кримінального злочину великому морському чиновнику – керівнику держпідприємства «Адміністрація морських портів України». Ним є Андрій Амелін, передає Корупція.Інфо.

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що в лютому-березні 2015 року керівництво держпідприємства закупило у приватної структури паливно-мастильні матеріали за ціною набагато вищою за ринкову. В результаті чого Адміністрації морських портів було завдано збитків на суму 3,5 мільйона гривень.

Досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Тобто – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

a185206-1
Чергова гучна акція силовиків з вертикалі, підпорядкованої особисто президенту Петру Порошенко, на жаль, не додає оптимізму експертам морської галузі України.

І ось чому.

За інформацією Аргумента, перед врученням підозри був візит впливових депутатів Ради «від транспорту» до міністра інфраструктури. Відбувся важка розмова, зміст якого став відомий лише ряду головних вигодонабувачів Революції гідності (Порошенко, Яценюк, можливо – Аваков).

Міністр відразу йде у відпустку, а в АМПУ гримнули обшуки, підсумок яких – підозра А. Амеліну, главі АМПУ.

В принципі, АМПУ – структура тотально корупційна, слідству там рити і рити. Але чи багато в слідчих апаратах СБУ і ГПУ кваліфікованих фахівців взагалі, і розбираються в нюансах морської галузі зокрема? Справа Гонгадзе розкрити не можуть, а тут – морське право, міжнародне право … Як результат – слідчі вже пішли по одеським фірмах, які ніякого відношення до АМПУ не мають в принципі, слідство «тупить по повній» …

У той же самий час, багатомільярдний по нанесеному збитку кримінал вищого керівництва АМПУ з моменту створення цієї структури лежить на поверхні. Але слідство СБУ, ГПУ І МВС не заводять справи по:

– Будівництві готелю, який 10 років вже спотворює вигляд Одеси на морвокзалі (стоїть порожня);

– По контейнерному терміналу, куди вбухали майже мільярд доларів, половина з яких державних (стоїть порожній);


– По тому, як роздуті штати в центральному апараті АМПУ (середня зарплата, включаючи прибиральниць, фотографів і мийників вікон, становить майже 35 тис. Грн);

– По тому, що мільйони викидають на оплату «забезпечення» до сих пір (з кінця 2011 року) почесного президента одеського порту Миколи Павлюка …

Варто також звернути увагу, що А. Амеліну поки закидають угоду ще за 2015 рік,. закупку палива у структур «нафтового барона» Ігоря Єремєєва в самий розпал «відпрацювання» міністром- «реформатором» Пивоварський схем цього в минулому впливового, а нині покойногодепутата. Чиїм ставлеником міністр Пивоварський і був – в результаті змови І. Єремєєва з П. Порошенко і А. Яценюком.

Очевидні неподобства коїлися в АМПУ весь цей час після Революції гідності, але поки живий був Єремєєв, Яценюк і Порошенко закривали на це очі. Маючи і свої «схеми» в морській галузі України. Загибель Єремєєва зняла зобов'язання з його високих партнерів; міністр Пивоварський був «зачищений» під шумок відставки прем'єра Яценюка. В силу якихось причин (ймовірно, тиску Заходу в цьому стратегічному для реформування України питанні), новим міністром інфраструктури став молодий реформатор Володимир Омелян.

Але у прогресивного міністра очевидно зв'язані руки: і Порошенко, і Яценюк на ключові позиції в транспортній галузі розставили своїх людей. Єдине завдання яких – забезпечити дохід від кримінальних «схем» в галузі клану Порошенко і клану Яценюка. Останні, в свою чергу, по суті замінили своїми «сім'ями» «сім'ю» Януковича …

Говорячи про ситуацію навколо АМПУ, варто згадати ще одну «гарячу точку» в морській галузі. Через яку у міністра Омеляна вже виникли серйозні тертя з кланом Яценюка. Це – ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

Голова правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» – Дмитро Баринов, спочатку ставленик «Народного фронту». Д. Барінов навіть баллоріторавался в депутати Верховної Ради від цієї політичної сили, але в ВР не пройшов. В середині лютого 2015 року його було усунуто від управління підприємством в зв'язку з перевіркою «Українського Дунайського пароплавства» на предмет зловживань. Але за нього заступився тоді ще народний депутатАнатолій Урбанський, який пізніше став главою Одеської обласної ради від БПП, і, ймовірно, Олександр Грановський.

Впливове заступництво президентської «сім'ї» позитивно позначилося на долі Баринова – в кінці березня 2015 року він був відновлений на посаді. А акт урядової перевірки фінансово-господарської діяльності пароплавства так і не був оприлюднений.

Але в середині листопада 2015 року СБУ викрило корупційну схему в «УДП» – топ-менеджери компанії укладали нелегальні договори з комерційними структурами на оренду плавзасобів для внутрішньопортового перевезень, які за 2014 року – початок 2015 року призвели до збитку в розмірі більш ніж 2 мільйони грн. Відкрито кримінальне провадження, доля якого невідома, зате Д. Барінов змінив політичну орієнтацію, ставши депутатом обласної ради, але вже від Блоку Петра Порошенка.

Очевидно, зміна політичного забарвлення ніяк не вплинула на кримінальні схильності Д. Баринова. Днями стали відомі подробиці чергового скандалу, фігурантом якого став керівник пароплавства. Цитата з блогу Сергія Лещенка Українській правді: «Кононенко і Аваков є кураторами Міністерства інфраструктури, де корупція, здається, незнищенна. Одна з історій показова: коли керівника Дунайського пароплавства викликали в міністерство і спробували звільнити, той попросився в туалет, звідки скоїв дзвінок міністру внутрішніх справ. Після чого міністра інфраструктури викликали на килим в МВС. »

А ось цитата на ту ж тему від Міхеїла Саакашвілі, голови Одеської ОДА Мишу: «Адміністрацію портів контролює міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, а фіскальну систему України – народний депутат, голова партії Відродження Віталій Хомутинник. Дзвонить мені і главі порту чотири рази судимий депутат Дейд і від імені глави МВС каже, що латвійців не можна пускати. Причому тут МВС до порту в Рені? Чому взагалі чотири рази судимий сидить в парламенті і дозволяє собі дзвонити, обговорюючи зі мною такі теми? »

Сам факт втручання міністра внутрішніх справ в роботу іншого міністерства гідний кримінальної справи і «посадки» Арсена Авакова. Ми писали і будемо писати про те, що на чолі правоохоронного відомства України – МВС – знаходиться людина з очевидними кримінальними нахилами, дії якого підпадають під цілий «букет» статей Кримінального Кодексу.

Але сьогодні мова не про нього.

Чому міністр МВС так гарячо відстоює позиції кланів Яценюка і Порошенко в Дунайському пароплавстві?

Відповідь ми знайдемо в «новітньої історії» самого УДП.

Для держави Дунайське пароплавство – втрачений бізнес, і чим раніше від нього держава позбудеться, тим менше його будуть «доїти» всі кому не лінь.

Справа в тому, що цей бізнес – «кешевой». По-іншому в Україні його вести просто неможливо. Особливо на держпідприємстві, діяльність якого шалено зарегульована: нескінченні валютні обмеження, причіпки, нормування зарплати, на відрядження, неможливість швидко купити паливо без погодження, постачання, запчастини – основна причина того, що цей бізнес без кешу не виходить. Особливо на Дунаї, так як перевезення короткі, конкуренція найжорстокіша, і наші екіпажі бачать, як працюють в Європі без всієї цієї совкової зарегульованості і чи переходять цілими екіпажами на західні суду, або починають працювати «в кеш».

А ось тут і потрібні «орли Авакова», т. Е. «Стригти кеш».

Наприклад, коли капітан привозить з рейсу сотні документів-звітів про роботу на чужих річках і в портах, тоді і можна, наприклад, вимагати від нього перевести рахунки в звіті з угорського або румунської мови на українську і «заганяти» його так, що він швидко віддасть заготовлені заздалегідь євро. Тисячами. Тільки щоб перевіряючі відчепилися. Він їх уже приготував!

Це – та сама амортизація ще радянського флоту, який працює хабара досі – всі роки незалежності України. Десятки мільйонів євро щорічно – корупційний ресурс. Для того і тримають напівофіційно не тільки численні рахунки в Європі в доларах і євро від імені УДП, для того і нерухомість купують для офісів в Європі, яка потім йде «перевіряючим», щоб підтримувати цей невичерпне потік «кешу», сьогодні – в касу НФ . Або в касу тих, хто забезпечить можливість спокійно «переносити радянську вартість флоту» «в кеш» до сих пір.

В принципі, в Дунайському пароплавстві треба проводити цілковиту ревізію всіх активів. Але як врахувати майно, яке вже виведено за кордон, рахунки з сотнями тисяч доларів і євро в західних банках «для оперативного обслуговування флоту», а й для швидкого доступу до «кешу» емісарів НФ?

У всій транспортній галузі ставленики Народного фронту завдали колосального збитку державі. Саме Максим Бурбак, який не має до транспорту ніякого відношення, але продавлений А. Яценюком в міністри інфраструктури, в 2014 році розставляв своїх людей – «смотрящих» в усі можливі держпідприємства і органи. А потім М. Бурбак пішов до парламенту «кріпити схеми». Це вже був прообраз «сім'ї» Януковича, тільки побудований за територіально-відомчою ознакою. У квітні 2014 року з моменту подачі призначили А. Амеліна в АМПУ – по суті, «пустушку», що збирає гроші з морської галузі.

У той час «сім'ї Яценюка» потрібно було зменшити вплив «родини Порошенків» на галузь, а в портах вже були налаштовані кримінальні «схеми» Кауфмана і Грановського з прикриттям від БПП. І тому А. Яценюк (який був, нібито, знайомий з братами Амелін) призначає Андрія Амеліна главою АМПУ, абсолютно безпідставно – з юридичної точки зору – змістивши казнокрада Юрія Васькова з хлібної посади.

Знаючи всю цю таємницю, навряд чи варто розраховувати на те, що Амелін «розколеться» і здасть усіх своїх подільників, а точніше – господарів.

Найбільш вірогідний сценарій розвитку «справи Амеліна» – під загрозою кримінального переслідування його «підуть» з грошового поста, який займе ставленик "сім'ї Порошенко». Грошовий потік від «Народного фронту» перейде в БПП.

Клан Порошенко стане трохи багатшими, клан Яценюка – трохи бідніше.

За свято життя кримінальних скотів в черговий раз заплатять пересічні українці.