Касаційний суд відмовив у задоволенні скарг в.о. начальника філії "Центр управління промисловістю" "Укрзалізниці" Володимира Харлана і "Корпорація КРТ" в справі НАБУ про визнання недійсним договору поставки кріплень для "Укрзалізниці" на 152 мільйони гривень. Про це "ОЛІГАРХ" дізнався з повідомлення "Наших грошей", передає Корупція.Інфо

Йдеться про договір від 10 листопада 2015 року, який був укладений без проведення тендеру між ДП "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України" і ПАТ "Коростенський ЗБШ" на поставку кріплень до шпал на 151,73 млн грн.

Популярне: Вже з 1 липня вступають в дію правила округлення суми в чеку. Що це означає

1 грудня в преамбулу договору внесли зміни, виклавши її таким чином, що покупцем за договором стала "Українська залізниця" в особі в.о. начальника Філії "Центр управління промисловістю" Володимира Харлана. Була змінена інформація в частині реквізитів покупця.

Також договір доповнили специфікацією на суму 10,68 млн грн.З матеріалів справи відомо, що сам "Коростенський ЗБШ" закупив кріплення у приватних підприємств – "Корпорації" КРТ", металургійного комбінату "Азовсталь","Єнакіївського металургійного заводу","Дніпропетровського стрілочного заводу ","Дружківського заводу металевих виробів ","Северсталь- метиз".

Однак ті постачали продукцію не "Коростенському ЗБШ", а відразу кінцевому споживачеві – колійним станцій залізниці.

Згодом судово-економічна експертиза встановить, що різниця між цінами закупівлі щодо спірного договору поставки і середніми ринковими цінами на закуплені кріплення досягла 26,71 млн грн.

Рішення Вищого госпсуду про відхилення касаційних скарг Володимира Харлана і "Корпорації" КРТ "завершило друге судове коло розгляду справи, з яким НАБУ прийшло до суду в січні 2017 року.

У зв'язку з укладенням спірного договору поставки НАБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні з попередньої правової кваліфікацією по 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата або заволодіння майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).