У понеділок, 28 вересня, в Шевченківському районному суді Києва прокурор зачитав коротку частину обвинувального акта підозрюваним в убивстві журналіста Павла Шеремета. Слідство не встановило замовників злочину, однак пред’явило обвинувачення виконавцям. Обвинувачені своєї провини не визнали.

Відео засідання опубліковано на YouTube-каналі “Судова влада України”.

У звинуваченні зазначається, що Шеремет був обраний як об’єкт вбивства через його популярність і медійність для досягнення “значно більш високої мети злочинного наміру”.

“З огляду на те, що для здійснення зазначеної злочинної діяльності потрібно значна кількість людей, невстановлені в даний час слідством особи почали пошук співучасників вчинення злочину, при якому керувалися такими критеріями схильності осіб … до насильницьких дій і низькими морально-психологічними якостями. На зазначену пропозицію з особистих мотивів відгукнулися такі особи: Антоненко, Кузьменко, Дугарь і інші невстановлені особи”, – сказано в документі.

У звинуваченні названі мотиви, які нібито стали причиною того, що Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь погодилися брати участь у вбивстві.

“Особисті мотиви зазначених осіб: Кузьменко, Антоненка, Дугарь полягали в підтримці ідей невстановлених на даний час слідством осіб зі створення в суспільстві вкрай резонансної події з метою подальших провокацій, численних акцій протесту…”, – сказано в обвинувальному акті.

Своєю чергою обвинувачені не визнають в суді своєї провини в причетності до скоєння цього злочину. Зокрема, Антоненко сказав, що йому не зрозуміла суть звинувачень у вбивстві, так як він до цього не має відношення. Він підкреслив, що не визнає свою провину ані за цією статтею звинувачення, ані в частині обвинувачення в зберіганні вибухових речовин і знищення майна.

Юлія Кузьменко також заявила, що їй не зрозумілий мотив, зазначений в обвинувальному акті, про нібито спроби дестабілізації ситуації в країні і акції протесту. Вона сказала, що не визнає своєї провини в причетності до вбивства Шеремета.

Яна Дугарь, відповідаючи на питання суду, теж сказала, що провини своєї не визнає.