Ga963McVoQk

Що відомо про водія Blablacar через місяць після його зникнення.

Скоро буде вже місяць, як вся Україна шукає зниклого водія Blablacar Тараса Познякова. Хлопець, нагадаємо, зник в ніч на 6 квітня під Києвом: він їхав до столиці на зустріч зі старим другом, а в районі села Бобриця пропав зі зв'язку і по сей день про нього і його місцезнаходження нічого невідомо.

двоє підозрюваних

"Країна" першою повідомила нині основну версію слідства про те, що Познякова викрали і вбили з метою заволодіння його машиною двоє колишніх бійців добровольчого батальйону. Трохи пізніше стало відомо, що у викраденні водія Blablacarподозреваются двоє бійців ДУК ПС – громадянин Росії Луан Кингисепп (позивний "Лука") і Дмитро Голуб (позивний "Тоф"). Обидва хлопця входили до підрозділу Правого сектора "Сонечко" – саме це угруповання звинувачують у стрілянині в Мукачево влітку минулого року. Імена підозрюваних вперше назвав губернатор Закарпаття Геннадій Москаль, його слова пізніше підтвердило і офіційне слідство.

"Вони входили в" підрозділ "" Сонечко ", яке брало участь у стрільбі в Мукачево 11 липня минулого року. Один з них – житель Росії Луан Кингисепп (позивний Лука), а другий – Дмитро Голуб (позивний Тоф), житель Чернівецької області" , – заявив на своєму офіційному сайті Москаль.

Губернатор Закарпаття також назвав викрадення Тараса Познякова "фактичним відлуння подій в Мукачевому, а також прямим результатом бездіяльності правоохоронних органів. Органів, які не захотіли затримати і притягнути до кримінальної відповідальності фейковий комбата Романа Стійку (позивний Чесний), хоча всім відомо його місцезнаходження. І не шукають інших представників "Правого сектора", які причетні до стрілянини в Мукачево. Безкарність злочинців і бездіяльність правоохоронних органів породжують нові злочин – це давно відома всім аксіома ", – підсумував Москаль.

Як раніше повідомляла "Країна", підозрюваний у викраденні водія Blablacar Тараса Познякова Луан Кингисепп, за даними його знайомих, ховається в Авдіївці Донецької області.

"За моїми даними, Луан зараз знаходиться в Авдіївці, де йдуть бойові дії. Зв'язки з ним немає, але це і не дивно. Зараз не тільки волонтери, а й товариші по службі" Луки "шукають його. Чесно кажучи, не хочеться вірити, що вони могли вбити людину з корисливих мотивів ", – розповіла волонтер.

Справа в жінці

За даними джерел "Країни" в слідстві, Лука і Тоф не власними спланували викрадення Тараса Познякова. Навідниця, як вважає слідство, була цивільна дружина Луана Кингисеппа – Ірина П., 1986 року народження. Вона теж була в "Сонечку" і теж воювала в АТО.

До речі, частина загону "Сонечко" готова співпрацювати з поліцією і вважає: те, що зробили Тоф і Лука дискредитує підрозділ і сам Правий сектор.

Родичі Ірини П. зв'язувалися зі "Країною", і запевняли, що дівчина не має відношення до зникнення водія Blablacar. Разом з цим, вони не заперечують, що Ірина була пов'язана з Правим сектором і Луаном Кингисеппом.

"Вона допомагала Правому сектору, як волонтер, і знає Луку, але до викрадення Познякова не має ніякого відношення. І взагалі у неї зовсім інша молода людина", – сказав нам брат Ірини П. Олександр.

Докази в машині

Автомобіль Audi A6, який належав зниклому водієві Blablacar Тарасу Познякову, знайшли вранці 11 квітня в гаражному кооперативі "Темп-1" в Новосілках. Машина була в відстійнику в гаражі №467. За даними слідства, в Audi A6 знайшли сліди крові, гільзи і берци, забруднені в глині. Кілька стекол авто були розбиті, а номери були відкручені і знаходилися в багажнику.

таємниця слідства

Результати криміналістичної експертизи доказів, знайдених в машині Тараса Познякова, не повідомляють навіть його батькам. Правоохоронці тримають розслідування в суворої секретності, додаткових новин про долю водія BlaBlaCar на даний момент немає. Разом з цим, як повідомив "Країні" батько зниклого хлопця Олександра Познякова, волонтери, рідні та близькі Тараса не опускають рук і продовжують його шукати.

"Слідство тримає все в суворій секретності – більше тих новин, що були раніше озвучені офіційно, у мене немає. Ми продовжуємо шукати Тараса разом з волонтерами та друзями. Ми шукаємо його і знайдемо", – сказав Олександр Позняков.

Як раніше повідомляла "Країна", Тарас Позняков, який знайшов попутників на поїздку за маршрутом Львів – Київ через BlaBlaCar і пропав безвісти, останній раз виходив на зв'язок під час зупинки на заправці приблизно в 40 км від Києва. Це було 5 квітня. Також відомо, що автомобіль з'їхав з траси в районі села Бобриця, в 23-26 км від Києва.