огневич

Замість депутата від Радикальної партії Злати Огнєвіч, яка сьогодні висловила бажання скласти мандат, в парламент має пройти наступна у списку (№26) «радикалів», колишня дружина Олега Ляшка Тетяна Юзькова.

У відкритих джерелах дуже мало свіжої інформації про кандидата в нардепи Юзькову. Відомо лише, що нині вона є членом тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, адвокат Адвокатського об’єднання «Шевченківська колегія адвокатів м. Києва». ЗМІ характеризують її як «тиху милу жінку, яка за весь час спілкування чи видавила з себе пару фраз».

Відомо також те, що Тетяна Юзькова – донька впливового батька, нині покійного першого голови Конституційного суду України Леоніда Юзькова, який вважався вчителем Віктора Медведчука. Свого часу Юзькова захищала Ляшка в процесі про наклеп з Василем Дурдинцем (колишнім віце- прем'єр-міністром України).

Це не перша спроба Олега Ляшка провести в Раду свою колишню громадянську дружину. 16 вересня лідер Радикальної партії заявив з трибуни парламенту про вихід з фракції свого соратника Артема Вітко, якого нібито перекупило коаліційна більшість. Однак спроби впродовж наступних трьох тижнів змусити Вітка скласти мандат та зареєструвати Юзькову депутатом виявилися марними.

7 жовтня Ляшко повідомив, що ЦВК відмовила у реєстрації Тетяни Юзькової народним депутатом України, мотивуючи це тим, що Вітко не робив ніяких кроків для виходу з фракції. 17 вересня правоохоронці арештували іншого соратника Ляшка Ігоря Мосійчука, якого підозрюють у причетності до організації теракту під Радою 31 серпня. В разі, якби Рада дала «добро» на позбавлення Мосійчука депутатських повноважень через арешт, вже тоді Юзькова мала би змогу зайти до парламенту.

Політики відразу ж взялись активно коментувати несподівану рокіровку у «ляшківців». Тарас Чорновіл називає Юзькову «темною конячкою», яка, можливо, буде представником якоїсь із олігархічних груп, а може, як людина без амбіцій і непублічна, теж поступиться, щоб дати дорогу ще комусь. Екс-депутат наводить приклад того, як «народні обранці, складаючи мандат, давали дорогу мафіозі». «Пригадуєте, як недавно член Батьківщини Дмитро Шлемко зробив такий самий акт політичного самоспалення? Політик з хорошою і довгою політичною історією, який ні бізнесом, ні нічим іншим не займався, тож шляхів відходу не мав, раптом вирішив, що має «поступитися місцем молодим». Усі подумали про Андрія Шевченка, який був через одне місце. А виявилося, що він відкрив дорогу людині, яку в пресі давно прозивали мафіозі з Троєщинського ринку та «Валєра – контрольний вистріл» – Валерію Дубілю…», – нагадав Чорновіл.

Справи сімейні

У березні 2011 року сайт ТСН опублікував інтерв’ю з Олегом Ляшком. Тоді депутат запросив журналістку Наталку Мелещук в свою двокімнатну квартиру в центрі міста і дозволив повалятися на власному ліжку.

Наталка Мелещук та Олег Ляшко (фото: ТСН)

Наталка Мелещук та Олег Ляшко (фото: ТСН)

В тому ж матеріалі Ляшко показує фотографії своєї першої дружини – Юзькової. Навіть неозброєним оком можна на фото помітити жінку, дуже схожу на Юзькову.

Татьяна Юзькова (фото: www.rbc.ua)

Тетяна Юзькова (фото: www.rbc.ua)

 

фото: ТСН

фото: ТСН

Те, що Юзькова – перша дружина Ляшка підтвердив «Главкому» і журналіст Дмитро Понамарчук, який співпрацював з Вячеславом Чорноволом та добре обізнаний у деталях навколополітичного життя кінця 90-х – початку 2000-х. В коментарі він навіть повідомив, що їздив із подружжям у серпні 2003 року на відпочинок у Туреччину за запрошенням Ляшка.

Між тим, журналіст Олександр Чаленко, який втік з України після Майдану, має проросійські погляди і підтримує сепаратистів, стверджує, що Юзькова також свого часу була дружиною Віктора Медведчука, «з яким зберегла теплі стосунки».

Підтверджує цей факт і колишній народний депутат Віктор Уколов, який вже висловився з цього приводу на своїй сторінці у Facebook.

ЗМІ пишуть також про те, що саме завдяки Юзьковій Ляшко і познайомився з Медведчуком.

Близькі сусіди

Згідно з державним реєстром прав на нерухоме майно, Тетяна Леонідівна Юзькова на початку 2014 року стала співвласником нежитлових приміщень у центрі Києва на вулиці Артема, 10.

Також «Главкому» вдалось з ясувати, що окрім спільного минулого Ляшка з Юзьковою пов’язує ще одна деталь. У власності без п’яти хвилин депутатки знаходиться також житло в елітному поселенні на території смт. Козин під Києвом. У садовому кооперативі «Нескучне» їй належить будинок площею 234 кв. м.

Лідер радикальної партії Олег Ляшко проживає неподалік. Як раніше повідомляв «Главком», у розпорядженні нардепа перебуває житловий будинок в Козині загальною площею 549 кв. м. Він його орендував у липні цього року строком на 10 років з правом пролонгації у Савицького Артема Валентиновича. 28-річний Артем Савицький торік балотувався за списками «Радикальної партії» у Верховну Раду під 92-м номером

Цей же громадянин віддав політику в оренду 14 соток землі під будинком на аналогічних умовах. А «в навантаження» Ляшко отримав від орендодавця ще одну ділянку в цьому ж селі: 45 соток землі в житловому масиві «Рудики» з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування житлового будинку».