Глави Словаччини та Польщі – Анджей Дуда та Зузана Чапутова оголосили, що зроблять низку візитів до країн Західної Європи, аби переконати їхніх лідерів надати Україні статус кандидата на членство в ЄС.

Президенти зустрілись у столиці Словаччини – Братиславі, де й обговорювалось важливе питання вступу України в ЄС. Про це повідомила пресслужба Анджея Дуди.
Глава Польщі заявив, що вступ України в Європейський Союз є дуже важливою ідеєю і її потрібно втілити у життя якнайшвидше.

«Серйозною є ідея надання Україні статусу країни-кандидата в Європейський Союз. Я прийняв пропозицію Президента Зузани Чапутової провести своєрідну лобістську місію щодо України серед наших колег у країнах ЄС, у Західній Європі, особливо там, де є сумніви, чи має Україна швидко отримати цей статус. У нас немає жодних сумнівів, що цей статус їй потрібно надати якомога швидше,» – наголосив Дуда після переговорів з президентом Словаччини.

Також можновладець додав, що «майбутній саміт НАТО в Мадриді має посилити присутність військ на східному фланзі Альянсу, тобто там, де російська загроза реальна».
Також, Анджей Дуда сказав, що вважає необхідним допомагати жителям України у такий скрутний час, як зараз, адже армія України зараз захищає Європу.

«Ми не сумніваємося, що необхідно підтримувати Україну всіма можливими способами, тому ми підтримуємо Україну по-людськи, а також у військовій сфері, щоб українці могли якомога ефективно захищати свою країну», – розповів президент Польщі.

До допомоги українцям активно долучається і Словаччина. Польща називає цю співпрацю дуже плідною.

“Для майбутнього Європи та світу у Європі важливо, щоб ми говорили про подальший статус України”, – сказала президентка Чапутова.

З її слів, це “не означає автоматично повноправного членства”, але Словаччина розглядає надання Україні статусу кандидата як “нормальний жест” у цій непростій ситуації, в якій опинилася країна.