Арсен Аваков розповів про нововведення для автомобілістів.

Не секрет, що зараз в Україні вводять відеофіксацію порушень ПДР на дорогах.

Правда, за словами міністра Арсена Авакова, необхідні значно більші інвестиції, передає Корупція. інфо

Аваков не вважає актуальним встановлення дорожніх камер відеофіксації.

Міністр МВС Арсен Аваков розповів, що експериментальні камери вже і так зафіксували велику кількість порушень.

На Заході це питання вирішується досить просто. Компанії пропонується вкластися в систему відеоспостереження, а їй потім йде п'ята частина від штрафів.

Але у нас це зробити складно. Такі камери вже тестуються в столиці і ще кількох великих містах. Міністр каже, що кількість порушень просто величезна.

Нагадаємо, що при фіксації порушень камерою, відповідальність несе власник авто або особа, яка потрапила на фото або відео.

Необхідно півтора мільярда доларів на те, щоб запустити цю систему по всій країні.

В інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» Аваков розповів: «На заході це питання вирішується так: віддається в аутсорсинг, компанія вкладає мільярди, а потім каже "окей, 20% ми будемо отримувати від штрафів". Це не дуже нам підходить».

МВС хоче отримати консультацію міжнародних експертів по формату залучення коштів на реалізацію цього проекту. «Наприклад, я оголошу конкурс за допомогою Світового банку або одного з банків "великої трійки" і ми приймемо рішення», – сказав міністр.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що не вважає це питання найбільш актуальне в роботі відомства.

«Хоча б тому, що за нашими експериментами з уже встановлених камер кількість порушень настільки нечуване, що я не впевнений, що український громадянин взагалі розуміє, що його чекає», – пояснив Аваков.