Лідер культового українського гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив про те, що в соціальних мережах починає відбуватися справжня інформаційна диверсія.

Про це йдеться в його колонці на " Новом Времени", передає Корупція.Інфо

"Соціальні мережі об'єднали мільярди осіб. Зменшили відстані. І це неймовірно прекрасно. А ще вони… роз'єднали людей. Розвели по різні боки безлічі барикад успішніше будь-якої плакатної пропаганди. І продовжують це робити кожну секунду", – стверджує музикант.

 

За словами Вакарчука, в соціальних мережах люди бачать виключно те, що хочуть бачити, і це є проблемою.

"Коли ми заходимо на свої сторінки у Twitter, Facebook або в пошук Google, ми завжди бачимо те, що хочемо бачити. І не тому, що ми так самі вирішили. Так вирішили програми, які підбирають персонально для нас музику, фільми, політичні новини , інформацію і навіть "друзів", виходячи з наших попередніх переваг. Це зроблено без "зловісного задуму", а просто для того, щоб ми хотіли проводити там більше часу, споживаючи, зокрема, рекламу", – почав він пояснювати згубність впливу соцмереж на людей.

Лідер "Океану Ельзи" стверджує, що користувачі мережі дуже часто не можуть відокремити неприйнятний погляд від інформаційної диверсії.

"Поступово ми звикаємо, що все навколо – новини, інформація, "друзі" – повністю підтверджує наше особисте уявлення про світ. А раз так – значить ми завжди праві. І коли раптом, випадково (на нашу думку) ми в реальному світі зустрічаємо когось із іншим світоглядом, ми не просто не згодні з ним або нею, ми точно знаємо, що ця людина не має рації. Адже весь світ навколо нас думає однаково! А значить все, що інакше – відхилення або шизофренія. або більше – свідома диверсія. І ось тут криється найголовніша небезпека: в якийсь момент ми вже не можемо відокремити просто не прийнятний для себе погляд не тільки від невігластва, а й від справжньої інформаційної диверсії", – стверджує Вакарчук.

Саме через це, вважає музикант, люди перестають довіряти будь-якій інформації.

 

 

 

Популярне: “Сніг і вітер”: синоптики повідомили українцям про штормове попередження. Погодний апокаліпсис?