Політичний експерт, журналіст Юрій Романенко стверджує на своїй сторінці в Телеграм, що Зеленський та Ахметов посварилися. Далі передаємо дослівно.

Таку інформацію я отримав кілька днів тому. Почав перевіряти і кілька різних джерел, які не перетинаються між собою, її підтвердили. Включно з тими, хто контактує безпосередньо з Ахметовим. Усі джерела стверджують, що Зеленський загрожував Ахметову. А РЛА у відповідь відкрито сказав, що був за всіх президентів і буде за наступного. І задля цього вкладатиметься у політичну інфраструктуру. Останніми днями про це шушукається київський бомонд.

У принципі питання конфлікту між ними було справою часу. Монопольне становище Ахметова в енергетиці та інших стратегічних секторах визначає його вплив. І інтереси Ахметова розходяться з інтересами Зеленського. Президенту потрібні низькі тарифи на ЖКГ, а прибуток Ахметову.

Президенту потрібно навісити на Ахметова статус олігарха, щоб демонструвати боротьбу з олігархами, а РЛА не потрібний цей додатковий голівняк у відносинах із західними банками. Ахметов на своїх каналах забезпечує фестиваль ім Антизеленського, надаючи медіа підтримку Дмитру Разумкову, Володимиру Гройсману, Юлії Тимошенко.

При цьому Разумков викликає у Зе ідіосинкразію. Коротше конфліктних ліній достатньо. Тому, як казав класик, чекаємо, чистимо зброю.

У свою чергу Сергій Лещенко пише в Телеграмі про те, що політолог Юрій Романенко підтверджує його інсайд про глибокий конфлікт між президентом Володимиром Зеленським та олігархом Рінатом Ахметовим.

Усі джерела стверджують, що Зеленський погрожував Ахметову. А РЛА у відповідь відкрито сказав, що був за всіх президентів і буде за наступного. У принципі питання конфлікту між ними було справою часу. Монопольне становище Ахметова в енергетиці та інших стратегічних секторах визначає його вплив. І інтереси Ахметова розходяться з інтересами Зеленського».

До слова, конфлікт можна побачити, проаналізувавши медіа-ресурси Ахметова, зокрема флагмани «Сегодня» та «Україна 24» , які вже відверто опозиційні. Зміна риторики помітна неозброєним поглядом.

Наприклад, Телеграм-канал Телекошмар прокоментував цікавий випадок, коли один телеведучий НАШ Макс Назаров не помітив слово “Словаччина” та перерахування аварійних пауз на електростанціях ДТЕК у короткому повідомленні Укренерго про аварійну допомогу 2 листопада.

А головне – такий магічний збіг, що в студії в цей момент знаходився не хто інший як підопічний найщедрішого серця Донбасу Олег Ляшко, якого Ахметов-ТВ давно рятує ефірами від запоїв. І тут же Ляшко збрехав, що нібито до 2019 року Україна не потребувала імпорту електрики, а Беляш просто повчав. Ось здавалося б – Ахметов-ТВ вже віддало частину свого ефіру спікерам та наративам, від яких смердить Медведчуком.

А тут ще й явний обмін спікерами та наративами з каналом, який використовується для виправдання війни проти України та для агітаційної допомоги окупантам. Палевно!

До речі, це ніяк не дивно, що Ахметов почав війну проти Зеленського, адже той завдав серйозний удар по ньому та його структурам антиолігархічним законом. Уже ні для кого не секрет, що цей закон, як і будь-яка серйозна реформа, викликає опір тих, кому вигідно, щоб стара система залишилася, пише блогер Михайло Шнайдер.

Ми цей опір чудово бачимо з самого початку дискусії про цей Закон. Ще коли навіть тексту не було – вже була вся та критика, яка звучить і зараз. Деякі захисники олігархів домовилися вже до того, що олігархи – основа демократії, а без олігархів неодмінно буде Диктатура. Ви тільки вдумайтеся в ЦЕ.

Наприклад, в ефірі телеканалів Ахметова можуть говорити, що існування олігархів забезпечує демократію, а за кілька хвилин після цього – слухати розповіді з Грузії від соратників Саакашвілі про те, що олігарх контролює всю Грузію.

Інший приклад – це соратники “Гетьмана” та Медведчука, які все одно заперечують, що їхні керівники олігархи, хоча інших таких же діячів, пов’язаних із політикою та безнесом, вони прямо називають Олігархами.