Декана педагогічного факультету Ізмаїльського державного гуманітарного університету Лілію Кравченко визнали невинною в отриманні хабара.

Про це портал «Антикор» дізнався з вироку місцевого райсуду, передає Корупція Інфо

Восени 2013 року міліція і прокуратура відрапортувала про те, що затримали Кравченка на хабарі у 480 доларів. Нібито вона вимагала гроші за допуск студентки заочного відділення до іспитів. Справу передали в суд в січні наступного року. Знадобилося менше трьох років, щоб був винесений вирок.

Виходячи з матеріалів, які фігурують у вердикті суду, можна зробити висновок, що міліція і прокуратура «завалили» справу. Обвинувачення стверджувало, що декан вимагав хабар за те, щоб не відраховувати дівчину з ВНЗ. Студентка не відвідувала заняття через хворобу і подальшої смерті своєї матері, але сповістила про це педагогів після її смерті. Нібито тоді декан заявила, що їй потрібно чотири тисячі гривень, інакше дівчину відрахують.Кравченко винною себе не визнала. Вона стверджувала, що говорила студентці про перенесення сесії на осінь. Документи про переведення дівчини на наступний курс декан не підписувала, а підписав інший працівник, який отримав догану. Кравченко заявила, що не просила ніяких грошей. Навпаки, родичка заявника, яка працювала слідчим міліції, сама натякала про це.

Суддя встановив, що дівчину з ВУЗУ не відраховували, а перевели на інший курс. Більш того, свідчення п'яти свідків вказували на те, що декан не мала до цього ніякого відношення. Також досудове слідство так і не пояснив, яким чином Кравченка могла впливати на відрахування студентів. При цьому письмова заява дівчини про перенесення літньої сесії задовольнили ще до «вимагання хабара.

Обвинувачення в суді представляв прокурор Микола Рашків і заступник міжрайонного прокурора Володимир Мерданский.