Виконавши завдання, майор зупинив просування загарбника до столиці України.

Закарпатець Андрій Люташин з першого дня широкомасштабної війни брав участь у бойових діях у складі бригади тактичної авіації. Саме ці пілоти через численні успішні повітряні бої та збиті літаки противника стали збірним образом «Привида Києва».

Мама героя Людмила Люташина розповідає: в якийсь момент син вирішив повернутись до цивільного життя. Однак у 2014, коли почалася війна, не вагаючись поновився на службі у складі бригади тактичної авіації. «Ми навіть не знали, що він у зоні АТО був», – каже жінка.

Із 24 лютого 2022 року чоловік брав участь у бойових діях – захищав небо над Україною від ворогів. «Якось дивилась телевізор, кажу: «Знаєш, сину, піду у військкомат і візьму автомат», – пригадує Людмила Люташина. – А він каже: «Мамо, у мене на всіх патронів вистачить. І вистачило».

Маневруючи в зоні ураження ППО противника, майор ракетним ударом знищив три БМП окупантів. Після цього його літак був обстріляний ворожими ракетами та збитий, льотчик не встиг катапультуватися.

«Хлопці, будемо жити!» – побратими розповіли, що саме з такими словами Андрій Люташин скерував свій охоплений вогнем винищувач на колону окупантів, що сунула на столицю… Перед смертю йому вдалось знищити чимало ворожої техніки та живої сили противника. Виконавши завдання, майор зупинив просування загарбника до столиці України.

Посмертно начальнику служби повітряно-вогневої і тактичної підготовки бригади тактичної авіації Андрієві Люташину присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»..