В Україні назріває конфлікт між Верховною Радою та Офісом президента, який може завершитися достроковими парламентськими виборами.

Про це в ефірі програми “Гостре питання” на телеканалі ObozTV заявив екссекретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк. На його думку, причина полягає в тому, що керівництво країни сприймає монобольшість як “стадо баранів”.

“Конфлікт виникне, і я думаю, що це закінчиться достроковими парламентськими виборами. Хоча б тому, що це не стадо баранів”, – заявив Данилюк.

За його словами, президент України Володимир Зеленський “штучно перебільшує свою суб’єктність”, заявляє про те, що може врегулювати якесь державне питання, хоча такі повноваження не передбачені для цієї посади.

У чому величезні ризики для президента? Він щоразу збільшує очікування від себе”, – зауважив Данилюк.

У цьому контексті він допустив, що в українському політикумі може скластися ситуація, коли президент не зможе розпустити парламент. “Було багато прикладів, коли хочеш розігнати, а не можеш. Ти сказав “А”, а “Б” сказати не можеш. З цього починається лавиноподібне падіння суб’єктності. На очах. Вона буде просто завалюватися. І це буде тим самим моментом – коли “нішмагла”, – попередив ексчиновник.

Нагадаємо, раніше Данилюк заявив, що обіцянки Зеленського досягти миру на Донбасі і заяви глави його офісу про існування плану “Б” можна трактувати як домовленості з Росією.