З приводу сьогоднішнього Президентського опитування висловилася “Слуга народу” Ліза Богуцька на своїй сторінці у Фейсбук.

Я вже писала, але зараз повторюся: колись це стане нормою життя. Так, я ставлюся до цього, як до однієї з форм прямої демократії.

Сьогодні у двох виборчих дільниць побачила двох дам, що викликали поліцію, щоб зафіксувати незаконність опитування.

У них обох на листочках були зафіксовані статті КПК, на які вони посилалися. Думаю, що якщо запитати у них зміст статей, то і не скажуть. Але записати статті в протокол їм виявилося дуже важливо.

Ми з вами багато разів говорили про Пряму демократії, яка повинна стати нормою нашого життя. Говорили про те, що народ повинен формувати порядок денний. Говорили про те, що народ повинен впливати на політичний процес і на депутатів не раз в 5 років, а протягом усіх цих п’яти років.

І ось тепер раптом виявляється, що вам це не потрібно. Виявляється, що ви вибрали Президента і депутатів, і нехай, мовляв, виконують обіцянки.

Так чого ж ви потім виходите на протести?

А тепер для депутатів, які вважають, що у народу не потрібно цікавитися тим, що повинні або не повинні робити “обранці”. Нібито, народ у нас дурний, “Насоветуйте”! (

Колеги!

Ви явно піднялися над хмарами!

Вам ДУЖЕ потрібні виборці під час виборів! “Твій голос вирішує все”! Пам’ятаєте таке?

Пам’ятайте, як ви боретеся за кожен бюлетень?

Тобто люди у нас неймовірно розумні в день виборів, раз в 5 років, а потім, до наступних виборів – дурні?

А ким ВИ, депутати, були до того, як потрапили до Парламенту?

І останнє.

Це Президентське опитування – перший млинець. Явно туди затесалася купа провокаторів-волонтерів, що одягнули білі манишки.

І питання, можливо могли бути іншими.

Але ж з чогось треба починати.

Це ПЕРША спроба Президента за всі 30 років Незалежності запитати у людей їхню думку з конкретних питань.

Але схоже, що ненависть до Зеленському затьмарює здоровий Глузд.

І схоже, що вам не потрібен діалог. Схоже, що потрібно, щоб було так, як при Порошенко, Турчинова, Януковича, Ющенка, Кучми, Кравчука.

Вам хочеться демократії, але ви не готові її приймати – резюмувала вона.

В свою чергу, телеграм канал Институт здравого смысла, пише:

Дивлячись зараз на те, як проводиться в деталях “Опитування Зеленського”, розумієш, що краще б його взагалі не проводили.

За формою це як соцопитування від дешевої соціологічної контори, але без дотримання хоча б якийсь методики, вибірки і так далі. За формою більше схоже на сепаратистські “референдуми” зразка 2014 року.

З тим же успіхом “опитувати” всіх підряд могли і по телефону в алфавітному порядку. Не було необхідності закликати людей на вулицю в розпал епідемії.

Отримати більш-менш репрезентативні результати явно не вийде. Отримати результати, на які президенту можна буде посилатися для проведення своєї політики – теж. Інтернет вже битком набитий відео які наочно демонструють, що опитування проводиться абияк (одна людина голосує 7 разів, наприклад) і результатами його довіряти неможливо.

Якщо мета була підняти явку на вибори, то тут теж провал. Тим більше, що зв’язок цього опитування і походу на виборчу дільницю дуже слабкий, про що ті що проводять опитування активісти прямим текстом і говорять. По-суті голосувати може будь-яка людина з вулиці.