У Білому домі не відкидають можливості скорочення або списання зовнішнього боргу України, але конкретну позицію Вашингтона треба уточнити. Про це на брифінгу сказала прессекретарка Білого дому Джен Псакі, її промову опубліковано на сайті адміністрації президента США.
“Ми дуже відкриті для всього, що допоможе українцям відновити свою країну, очевидно, у боротьбі проти вторгнення Росії. І ми знаємо, що гуманітарна та економічна допомога у різних формах – правильно? – має життєво важливе значення для них і для їхнього успіху в просуванні вперед. І я можу перевірити, чи є у нас конкретний погляд на списання зовнішнього боргу”, – заявила вона.
За словами представниці Білого дому, допомога Києву життєво важлива, тому прийматиме різні форми.
Додамо, що держборг України за підсумками 2021 року вперше з 2013 року знизився до рівня нижче за 50% ВВП. Про це 1 грудня минулого року під час послання у Верховній Раді заявив президент Володимир Зеленський.
Проте, за словами міністра фінансів України Сергія Марченко Україна навіть попри війну з РФ здатна погашати свої зовнішні борги. .
“Ми хочемо бути відповідальними щодо них і не розглядаємо їхню реструктуризацію. Я поясню чому. Бо графік виплат нашого зовнішнього боргу – він нескладний цього року, і ми маємо всі можливості навіть у воєнний час обслуговувати його погашення. Для прикладу, можу сказати, що виплати за ним у березні склали $15–16 млн. На квітень планується $84 млн. Ці суми є посильними для нас”, – наголосив міністр.
Він підкреслив, що Україна й надалі потребує залучення коштів, тому для Києва надзвичайно важливим є своєчасне обслуговування наявних боргів.
“І цим ми демонструємо, що є надійними партнерами за будь-яких умов”, – резюмував Марченко.
Окрім того, США направляють в Україну новий пакет військової допомоги у розмірі $150 млн.
В Україну відправлять 25 тисяч снарядів для 155-мм артилерійських систем, три протиартилерійських радари AN/TPQ-36, електронне обладнання для придушення перешкод, а також запасні частини для вже наявної в ЗСУ техніки, йдеться на сайті Міністерства оборони США.
З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 6,5 млрд. доларів США допомоги у забезпеченні безпеки України.