Однак це можливо лише в тому разі, якщо РФ змінить свою зовнішню політику, розповіла помічниця держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

"Якби Росія сьогодні прийняла рішення закрити кордон, повернутися до вересневого перемир'я, вплинути на сепаратистів і прибрати зі сходу України своїх військовослужбовців і техніку, санкції були б скасовані. І нам би цього дуже хотілося",– зазначила Нуланд.

Крім того, вона сказала, що Сполучені Штати готові піти на такий крок навіть без повернення Криму.

"Ми говорили, що готові скасувати санкції, прийняті у вересні. Зрозуміло, були також санкції, прийняті раніше, у відповідь на Крим. Це були менш серйозні санкції, і вони будуть зберігатися доти, доки ми не зможемо відновити український суверенітет Криму. Але найболючіші санкції щодо нафтового сектора, оборонного сектора, фінансового сектора були запроваджені у вересні. Їх ми готові скасувати, якщо буде дотримуватися Мінська угода",– повідомила Вікторія Нуланд.

Нагадаємо, ЄС може посилити санкції проти Росії. Таку заяву зробив офіційний представник канцлера ФРН Штефен Зайберт після того, як Росія визнала незаконні вибори в "ДНР" та "ЛНР".

 

 
Читай найсвіжіші новини про Львів