8_main

Сполучені Штати Америки та Російська Федерація опублікували спільну заяву щодо припинення вогню в Сирії

Заяву, в якій закріплені відповідні умови, розміщено на сайті Державного департаменту США в понеділок, 22 лютого. Згідно з нею, припинення вогню в Сирії має розпочатися в суботу, 27 лютого.

За винятком визначених радою безпеки ООН терористичних організацій, всі збройні формування, які мають бажання приєднатися до мирного процесу, повинні до 12:00 за місцевим часом 26 лютого подати відповідні звернення представникам США або Росії. У заяві наводяться дві терористичні організації – "Ісламська держава" і "Фронт ан-Нусра", передає українська редакції DW.Заява передбачає, що як повстанці, так і війська Башара Асада та інші підрозділи, які їх підтримують, повинні заявити про свою готовність брати участь у мирних переговорах, відмовитися від спроб захоплювати непідконтрольні їм території, не заважати гуманітарним місіям і відмовитися від використання зброї, крім випадків необхідності самооборони. Також наголошується, що військово-повітряні сили Росії і Сирії повинні припинити бомбити позиції повстанців.

Нагадаємо, що 12 лютого під час переговорів у Мюнхені було домовлено, що припинення вогню в Сирії має розпочатися 19 лютого. Втім, цього так і не сталося, в країні продовжують йти запеклі бої, зокрема, біля Алеппо. Сирійські опозиціонери заявляють, що готові до припинення вогню, якщо його буде дотримуватися Дамаск, Росія та Іран.