Благодійники із США надіслали до України 150 тонн медикаментів та витратних матеріалів. Про це  повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Два літаки з медичною допомогою для України вже здійснили посадку у Польщі. Наразі ми розподіляємо гуманітарний вантаж і наземними шляхами доставлятимемо його на нашу територію. Частина вантажу вже знаходиться в Україні. Цього разу ми отримали від наших партнерів не лише медикаменти, а й обладнання та автівку швидкої допомоги. МОЗ дякує кожному другу України, який зробив свій внесок у цей вантаж та допоміг у складний час забезпечити нашу систему охорони здоров’я необхідними засобами, – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Гуманітарний вантаж складається з медикаментів, яких нині найбільше потребують українські лікарні. Серед них: антибіотики, кровоспинні та протизапальні препарати, хірургічний шовний матеріал, турнікети для зупинки кровотечі та необхідне медичне обладнання. Окрім того, один із літаків, серед іншого, доставив ще й автомобіль швидкої медичної допомоги.

Гумдопомога для України була зібрана лікарнями та благодійниками з різних штатів за підтримки Української медичної асоціації Північної Америки (UMANA).

Отримані ліки, медичні вироби та обладнання будуть розподілені між українськими лікарнями, які дотичні до зони бойових дій та наразі найбільше потребують підтримки.

Зазначимо, що у прикордонних містах Польщі розпочався зворотний потік людей у ​​бік української території. Про це пише Politico.

Згідно з останніми даними прикордонної служби Польщі, 28 березня близько 12 тисяч повернулися на українську територію. Загалом за весь час після російського вторгнення в Україну поїхало 370 тисяч осіб.

У Перемишлі на залізничному вокзалі утворилися довгі черги перед поїздами, котрі курсують до Львова, Києва та Одеси. Цікаво, що після початку війни вони поверталися в Україну порожніми. Волонтери, які допомагають українським біженцям на кордоні, кажуть, що причини повернення дуже різні.

У деяких біженців скінчилися гроші, а інші не змогли знайти доступне житло за межами спеціальних таборів. Загалом це люди, які не змогли знайти роботу чи житло. Інших обдурили і вони втратили багато грошей у Польщі, – зазначили волонтери.