Пентагон перекинув у Європу шість ядерних бомбардувальників Boeing B-52 «Стратофортресс». Їх використають для військових навчань з європейськими союзниками і партнерами по НАТО.

Такий хід називають потужним сигналом Росії, що святкує п'ятий рік окупації українського Криму.

Авіаланка B-52 із американської бази "Барксдейл" прибула на британську базу ВПС "Ферфорд" наприкінці минулого тижня.

З того часу бомбардувальники тренуються у різних завданнях по всій Європі.

Зокрема чотири B-52 літали над Норвезьким і Балтійським морями, Естонією та над акваторією Середземного моря і Греції.

Також провели навчання в Індо-Тихоокеанському регіоні і Європі, бомбардувальники літали в район на схід від Камчатки.

В цей час Росія продовжує нарощувати військову присутність у регіоні.

США робить те ж саме. Але Європа не має достатньо засобів стримування. Є брак сухопутних і військово-морських сил, а також засобів ведення розвідки і спостереження.

"Зважаючи на модернізовану і дедалі агресивнішу конфігурацію російських сил, Єврокомандування рекомендує наростити наші сили", – каже глава Єврокомандування військ США Кертіс Скапаротті.Бомбардувальники B-52 це – американські багатофункціональні важкі наддальні стратегічні бомбардувальники-ракетоносеці, що перебувають на озброєнні ВПС США з 1955 року.

На дозвуковій швидкості на висотах до 15 кілометрів ці літаки здатні нести різні види зброї, у тому числі ядерну.

Основне завдання, для якого розроблявся B-52 – доставити дві термоядерні бомби великої потужності до будь-якої точки СРСР.

Попри те, що B-52 розроблявся в 50-х роках під вимоги холодної війни, він, як і раніше, залишається основним літаком дальньої авіації американських ВПС.

Бомбардувальники залишатимуться в строю до 2040 року.

Зараз на службі ВПС США перебуває 85 одиниць, 9 із них – в резерві.

Відзначимо, що після оприлюднення інформації про бомбардувальники США, в Росії забили на сполох.

Зокрема на російських телеканалах почала з'являтись інформація, що бомбардувальник В-52 нібито прямував до кордону Російської Федерації, а на зустріч йому вилетіли два російські винищувачі Су-27 і змусили полетіти назад.

"Російським винищувачам над Балтикою довелося показати американцям, хто тут господар. Два Су-27 піднімалися, щоб супроводити стратегічний бомбардувальник B-52 — він тримав курс до кордону. Змусили полетіти", — пафосно написали в повідомленні пропагандисти.