У палаті представників конгресу Сполучених Штатів розробили законопроект про транспарентність щодо президента Росії Володимира Путіна.

Зокрема, внесений до конгресу документ наказує американській розвідці зібрати дані про фінансові активи глави Кремля, говориться на сайті демократки Вальдес Демінгс, яка розробляла відповідну законодавчу ініціативу.

"Найкращий спосіб провести наступ на владу Путіна і його прихильників – почати полювання за незаконними і засекреченими фінансовими потоками, які підживлюють їх операції. Настав час для удару у відповідь і захисту нашої демократії", – заявила Демінгс.

Член палати представників конгресу нагадала, що вже 26 росіян і три російські компанії були звинувачені США у втручанні в президентські вибори 2016 року. Однак, на її думку, діюча адміністрація зробила недостатньо зусиль для запобігання майбутніх атак.

"Путін і його політичні союзники прагнуть послабити демократії в усьому світі, зміцнюючи їх політичний контроль неетичними засобами. Я пишаюся тим, що є співавтором цього законопроекту, метою якого є виявлення Путіна і його союзників такими, якими вони є: безчесні політичні діячі, які підривають демократію", – повідомила співавтор документа, республіканка Еліс Стефаник.

Законопроект Сенату, повторно введений на початку цього місяця, також включає вимогу звіту про фінанси Путіна від розвідувального співтовариства.

Незважаючи на те, що колишній офіцер КДБ і президент повідомив про свій прибуток у розмірі близько 300 тисяч доларів за 2017 рік, окрім активів, які включали дві квартири та два російські седани, аналітики підозрюють, що офіційний підсумок є часткою багатства, яку Путін або має прямий доступ, або має доступ через посередників.

Високого рангу фінансист і словесний критик Путіна Білл Браудер підрахував, що Путін міг би воодіти майном до $ 200 мільярдів, згідно The Atlantic, – що зробить його найбагатшою живою людиною.

Інший критик і політичний аналітик Путіна Станіслав Бєлковський, за повідомленнями, поставив цей показник на рівні близько 70 млрд доларів, повідомляє Бюро журналістських розслідувань, некомерційна організація, що базується в Лондоні.

Колишній офіцер міністерства фінансів США, який вивчав незаконні фінансування Росії, сказав ABC News, що він скептично ставиться до будь-яких публічних розрахунків щодо багатства Путіна, тому що російська фінансова система, як відомо, непрозора, і тому він (Путін), ймовірно, не матиме багато активів на власне прізвище в усякому разі.