У зусиллях зі зниження напруги навколо українських кордонів, що склалася внаслідок концентрації уздовж них російських військ, Сполучені Штати надають перевагу діалогу та дипломатії, але готові застосувати жорсткі заходи, якщо Росія обере інший шлях та розпочне нову агресію проти України.

Про це у п’ятницю під час пресконференції, що була організована під егідою брюссельського пресхабу США, заявив Посол Сполучених Штатів у Росії Джон Салліван (John Sullivan).

Ми надаємо перевагу дипломатії та готуємося прокладати шлях до співпраці, якщо Росія проведе деескалацію, припинить агресію проти України та свою «запальну» риторику, та підходитиме до переговорів на принципах рівності. Але, якщо Росія обере інший шлях та подальшу агресію, Сполучені Штати, наші союзники та партнери, готові застосувати важкі наслідки. Як Президент Байден і (державний) секретар Блінкен заявляли, Росія має вирішити зараз, як вона відповідатиме, – зауважив американський дипломат.

Він нагадав, що минулої середи вручив письмові відповіді США на російські «пропозиції з безпеки» представникам російського дипломатичного відомства, та нагадав, що передувало цим подіям.

США та наші союзники були занепокоєні масованим військовим нарощуванням Росії на кордонах України, дедалі більш російською риторикою та поширенням хибних наративів, що це Україна прагне спровокувати конфлікт… Поряд з тим, що ми розбудовуємо систему стримування та оборони для України та для наших союзників по НАТО, США активно долучені до дипломатії й діалогу. І ми будемо дотримуватися цього шляху так довго, як зможемо. Але ми також будемо готуватися до альтернативи, – додав Салліван.

26 січня НАТО і США дали письмову відповідь на представлені Росією проєкти договорів щодо «гарантій безпеки», де відкинули ультимативну вимогу Росії відмовитися від політики «відкритих дверей», скасувати рішення Бухарестського саміту та гарантувати невходження до НАТО України і Грузії.

За словами  заступниі  держсекретаря США Вікторії Нуланд, відповіді США та НАТО — «реальна можливість для зміцнення безпеки в євроатлантичному регіоні», якщо Москва обере шлях дипломатії.

Вона зазначила, що США та їхніх партнерів по НАТО давно турбують багато питань, які порушила Росія, і вони давно прагнули серйозних переговорів. Це стосується зокрема ракет меншої та середньої дальності, «які можуть досягти території партнерів», та необхідності більш прозорих військових навчань. Також, нагадала Нуланд, США стурбовані озброєнням і військовою активністю РФ навколо України, на Донбасі та в окупованому Криму.