1

Постійний представник США в ООН Саманта Пауер зробила важливу заяву щодо проведення виборів на Донбасі, на яких так наполягають у Вашингтоні.

Про це вона сказала під час засідання Ради безпеки ООН в Нью-Йорку, передає Корупція Інфо

Вона вкотре наголосила на позиції США, що вибори на окупованому Донбасі необхідно проводити відповідно до українського законодавства та міжнародних стандартів.

Водночас у США визнають, що на сьогодні на Донбасі немає необхідних умов для проведення демократичних виборів.

Для проведення демократичних виборів громадяни і спостерігачі, які проводять моніторинг, потребують безпеки, щоб мати можливість переміщатися, щоб люди могли вільно висловлювати свою думку, збиратися без побоювання за своє життя. Але ті умови, які створені на сході України, вони жодним чином цим стандартам не відповідають,
— зазначила вона.

Пауер також звернула увагу на обмеження свободи пересування і доступу до всієї території Донбасу для спостерігачів ОБСЄ.

"Коли Росія і підтримувані нею сепаратисти не надають доступ неупередженим спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, починаючи від Криму і закінчуючи тією територією, де впав літак MH17… Що вони там приховують? Чому їх так лякають співробітники СММ? Чому ви ускладнюєте їх переміщення? Чому ви націлюєте на них свою зброю?" — риторично спитала постпред США в ООН.