Колишній командувач Сухопутними військами США в Європі генерал Бен Ходжес каже, що російська армія повною мірою вичерпала власні ресурси і йти в наступ в Україні навряд чи здатна ще.

За словами американського воєначальника, зусилля окупантів щодо прориву оборони української армії дійшли ще кілька тижнів тому.

“Я сподіваюся, що адміністрація президента США, інші союзники України бачать, що зараз з’явилася можливість закінчити цю війну”, – підкреслив Ходжес в інтерв’ю НВ.

Він закликав надати Україні необіхдну зброю, щоб закінчити розпочатку рф війну.

“Якщо ми не дамо Україні всі ті озброєння, в яких вона потребує, це тільки продовжить конфлікт, збільшить обсяги жертв і руйнувань, примножить вартість війни. Якщо ми не хочемо загрузнути в конфлікті з Росією надовго, особливо маючи конфлікт ще й з Китаєм, який буде розвиватися також роки, нам важливо допомогти Україні завершити цю війну зараз, повернувши повний контроль над Кримом і Донбасом”, — додав Ходжес.

Більш того, він вважає за необхідне остаточно “знищити можливості РФ становити небезпеку для кого-небудь ще з сусідів”, ‒ сказав він.

На сьогодні росія не має репутації ні у ВПК, ні в армії, ні на міжнародній арені.

Через міжнародну ізоляцію росія шукає варіанти, щоб закупити зброю для війни проти України. Своїми діями кремль потрапив до переліку третьосортних країн й намагається “продати” це як перемогу росіянам.

Співпрацею з Іраном і Північною Кореєю росія приєднується до клубу країн-ізгоїв, остаточно розриваючи свої зв’язки з цивілізованим світом. Про це 24 каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков.

Російський воєнно-промисловий комплекс “не від хорошого життя” не може виконати завдання із поповнення запасів зброї, тому кремль намагається налагодити співпрацю з Іраном та КНДР.

Вони готові купувати зброю та боєприпаси де завгодно. На жаль, у Росії “піпл” продовжує все “хавати”: всю цю корейську дружбу, співпрацю з Іраном. Це все говорить про те, що путін перетворив росію на країну не другосортну, а третьосортну,
– пояснив опозиціонер.

За його словами, якщо у росії хтось вважав себе приниженим 90-ми роками, коли країна перестала бути “супердержавою”, то вона зараз перестала бути “пристойною державою”.

“Це буде набагато більшим розчаруванням для народу, аніж навіть 90-ті роки. путін до цього веде. Ми не знаємо, які це наслідки спричинить, але ми це побачимо найближчим часом”, – розповів Гудков.

Під час візиту “лідера” КНДР Кім Чен Ина до росії у кремлі відверто глузували над північнокорейським лідером.

“Він приїжджав на своєму бронепоїзді, вся країна сміялася. Звичайно, це було зневажливе ставлення. Іран, Північна Корея та інші країни-ізгої становлять великий ризик для цивілізації. Якщо путін починає з ними співпрацювати, це означає, що інші можливості вичерпані”, – підкреслив російський опозиціонер.

Якщо москва продовжить свій вектор, серед переліку союзників росія знайде нових “партнерів”.

Я чекаю, коли в кремлі згадають про Зімбабве, яке стане провідним стратегічним партнером путіна у військово-оборонному комплексі. На мою думку, до цього все йде. Я вже не кажу про загадкову державу Вануату, в яку росіяни можуть їздити без віз, якщо знайдуть її на карті. Може звідти надходитиме військова допомога. І сміх і гріх,
– резюмував експерт.

Глобальні санкції серйозно обмежили ланцюжки поставок зброї до росії. Такі умови змусили москву звернутися за військовою допомогою до держав-ізгоїв.

Нещодавно стало відомо, що росія отримала партію іранських безпілотників.

За даними американської розвідки, держава-агресорка купує в Північної Кореї мільйони артилерійських снарядів та ракет. Це говорить про те, що російська армія повною мірою вичерпала власні ресурси.