У Вашингтоні заявляють, що продовжують активно працювати з європейськими та іншими партнерами над введенням нових санкцій проти Росії та застосуванням інших обмежень, втім не прогнозують, коли саме їх буде задіяно.

Про це йшлося під час офіційних брифінгів у вівторок у Білому домі та Держдепартаменті США.

«Ми обговорюємо з європейськими, а також іншими зарубіжними партнерами та союзниками, які кроки можуть бути застосовані (проти Росії – ред.), в тому числі, санкції. Ми вивчаємо наслідки вже задіяних заходів, а також перспективні кроки», – зазначила речник Держдепу Джен Псакі.

Вона наголосила, що Росія продовжує збільшувати інтервенцію на сході України та «несе відповідальність за ескалацію насильства». Водночас представник Держдепу зауважила, що поки не може назвати точної дати, коли нові санкції можуть бути введені.

Тим часом, речник адміністрації Обами Джош Ернест під час брифінгу в Білому домі зазначив, що ці та інші питання, які стосуються реакції Заходу на агресію Росії, президент США обговорить на цьому тижні в Європі, під час саміту НАТО в Уельсі.

«Сполучені Штати у взаємодії з союзниками планують суттєво підвищити готовність сил реагування НАТО», – зауважив в цьому контексті Ернест.

За його словами, це передбачає проведення повномасштабних навчань, тренувань військ, а також діалогу про те, «яка саме інфраструктура буде потрібна країнам Балтії, Польщі, Румунії та іншим державам на Сході Європи» на тлі занепокоєнь, пов’язаних з російською агресією.

Джерело: ZIK