нафтобаза

Вантаж призначений для швейцарсько-нідерландського трейдера Vitol

США здійснили першу поставку нафти після скасування діяв у країні 40 років заборони на експорт палива, повідомляє Bloomberg.

31 грудня танкер, що належить компанії ConocoPhillips відправився з порту Корпус-Крісті (штат Техас) в Італію. Вантаж призначений для швейцарсько-нідерландського трейдера Vitol.

Агентство додає, що найближчим часом ConocoPhillips направить для Vitol ще як мінімум один танкер.



Нагадаємо, 18 грудня президент США Барак Обама підписав проект бюджету США на 2016 фінансовий рік, який знімає введений більше 40 років тому заборону на експорт американської нафти.

Зняття ембарго домагалися республіканці і американські нафтові компанії, в той час як адміністрація Обами виступала проти цього рішення, наполягаючи на необхідності розвитку альтернативних джерел енергії.

Заборона на експорт американської сирої нафти був введений в 1975 році у відповідь на енергетичну кризу. Він почався в 1973 році після того, як всі арабські держави відмовилися постачати нафту країнам, підтримали Ізраїль в ході війни Судного дня. В результаті за рік ціна на нафту зросла з 3 до 12 доларів за барель.