Якщо інші доступні урядом заходи боротьби з ростом захворюваності COVID-19 не будуть ефективними, то уряд введе повний локдаун.

Про це повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24” народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Василь Мокан.

Він також зазначив, що в разі, якщо медична система не здатна буде впоратися з великою кількістю хворих, то доречно буде все-таки ввести локдаун.

“Постійно ці цифри називаються, остання, яку озвучив міністр охорони здоров’я, – це 30 тисяч. Хоча це, на мою думку, дуже високий показник захворюваності”, – зазначив він.

За словами Мокана, поки мета карантину вихідного дня досягнута.

“Мова йде про те, що зараз збільшується ліжковий фонд, збільшуються потужності системи охорони здоров’я. Але, разом з тим, кількість госпіталізацій зростає. Мета карантину вихідного дня – стабілізувати це зростання. Але якщо через деякий час кількість хворих і госпіталізацій значно зросте, опція повного локдауна повинна розглядатися “, – підкреслив нардеп.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Фейсбуці розповів, що в Україні наразі немає жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину, це план Б на випадок, якщо не спрацює карантин вихідного дня.

“Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає”.

“Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, але — це план Б, якщо не спрацює карантин вихідного дня. Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу.

Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними, які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати”, – йдеться у дописі.