Запровадження нового закону про комунальні послуги викликало хвилю обговорень. Своєю думкою з цього приводу поділилися керівники управляючих компаній та представники столичної міської влади. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Мова йде про Закон України "Про житлово-комунальні послуги", який на думку експертів має багато негативних сторін.

Зокрема, цей нормативно-правовий акт у першу чергу є декларативним, тобто наразі не зрозуміло, яка саме система його виконання.

Крім того, у тексті законопроекту нічого не значиться про те, яку відповідальність у разі потреби буде нести управитель будинку.

З цієї причини існують ризики суспільного обурення, адже такі промахи суперечать інтересам людей.

Радник заступника київського міського голови Олега Тихонов додав, що останнім часом стаються непоодинокі випадки, коли громадяни скаржаться на комунальників: наприклад, неналежний рівень виконання послуг, халатність, неможливість керувати приватними установами та навіть впливати на людей, які очолюють ОСББ.

Таких скарг надійшло від близько 20 тисячі сімей, тому якщо такий закон приймуть, то це стане прямим шляхом до зменшення повноважень міської влади, відповідно – до їх розширення для приватних компаній.

Втім, народний депутат України Альона Бабак висловила зовсім протилежну позицію та підтримала ухвалення законопроекту. На її думку, це допоможе урегулювати інтереси та охопити абсолютно усі сфери.

Наразі остаточно таких змін не прийнято, а сам нормативно-правовий акт відправили на доопрацювання.