В директораті Офісу президента України скоротили кількість співробітників до 250 осіб. Таке рішення прийняв уряд.

Також, Кабінет Міністрів прийняв положення, за яким регламентують заробітну плату працівників Офісу президента. Тепер перший заступник керівника і заступники керівників президентського Офісу отримуватимуть стільки ж, скільки і колишнє керівництво Адміністрації президента. Так, заробітна плата керівника становитиме 18 тисяч гривень, першого заступника керівника – 16 тисяч гривень і заступників керівників – 15 тисяч гривень.

Крім того, кабмін встановив стимулюючу виплату керівнику Офісу президента в розмірі 40,5 тисяч гривень.

Раніше, Володимир Зеленський зробив кардинальні зміни в адміністрації президента України, зменшивши кількість співробітників і створивши Офіс президента.

Відповідний указ №417/2019 від 20 червня оприлюднено на сайті Глави Держави, і він набуває чинності з дня опублікування.

“Офіс президента України є постійно діючим допоміжним органом, основним завданням якого є організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне та інше забезпечення здійснення президентом визначених Конституцією повноважень”, – сказано в указі.Тепер, в Офісі президента будуть працювати його керівник, перший заступник керівника, заступники, керівник апарату Офісу президента України, перший помічник і помічники президента, радники президента, прес-секретар президента, президентські уповноважені і представники. Пізніше буде створений Кабінет президента, кабінет керівника офісу, близько десятка директоратів і стільки ж департаментів.

Комісію з реорганізації АП в ОП очолить заступник керівника апарату Адміністрації президента – керівник Головного департаменту документального забезпечення Ігор Стасенко. Він має затвердити склад комісії з реорганізації і забезпечити її заходи.

“Працівники Адміністрації президента продовжуватимуть виконувати покладені на них посадові обов’язки до припинення в установленому порядку трудових відносин із ними”, – йдеться в указі.

А ще після першого місяця на посаді президента, з’ясувалося скільки заробив Володимир Зеленський.

Так, Володимир Олександрович отримав всього 12 727 гривень. Така скромна сума була вказана у відповіді на журналістський запит. Також, в ньому було сказано, що ніяких преміальних і надбавок президент не отримав.

Згідно законодавству, із зарплати президента України Володимира Зеленського також були відняті податки і збори в розмірі 2 480 гривень.

До цього, стала відома зарплата прес-секретаря глави держави Юлії Мендель. Оклад спікера президента, як йдеться в документі, становить 15 720 гривень.