Саміт президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна пройде на віллі Ла Гранж в Женеві, повідомило МЗС Швейцарії у четвер, 10 червня.

“Вілла “Ла Гранж” (La Grange) прийме президентів США Джозефа Байдена і президента РФ Володимира Путіна 16 червня. Швейцарія дякує обом країнам за довіру, висловлену Женеві”, – сказано у повідомленні МЗС Швейцарії у Twitter.

Класична вілла розташована в парку. Із парку, усіяного деревами секвої, з ружовими кущами та старовинними фонтанами, відкривається приголомшливий вид на Женевське озеро та вітрильники.

Нейтральна Швейцарія, яка не приєдналася до західних санкцій проти Росії за анексію Криму в 2014 році, посилено лобіювала проведення на своїй території першого за десятиліття великого саміту.

Також відомо, що у Женеві через зустріч Байдена і Путіна заборонили польоти безпілотників. Про це повідомили у пресслужбі Держради Женеви.

“З 6:00 14 червня по 24: 00 17 червня польоти над всією територією Республіки і кантону Женева і над Женевськими водами заборонені для всіх повітряних безпілотних апаратів”,- мовиться у постанові.

До слова, президент США Джо Байден має намір заявити президенту Росії Володимиру Путіну під час зустрічі, яка запланована на 16 червня у Женеві, про неприпустимість порушення суверенітету інших країн і нагадати про наслідки таких дій.

Про це він заявив під час виступу перед американськими військовими на базі у Великій Британії, куди прилетів ввечері у середу, 9 червня.

«Я повідомлю, що порушення суверенітету демократичних країн не залишаться без наслідків. Це стосується подій у США, Європі, інших частинах світу», — сказав Байден.

За його словами, США не шукають конфлікту з РФ, «однак США дадуть потужну і значиму відповідь на шкідливі дії російського уряду».

Також Байден зазначив, що ясно дасть зрозуміти Путіну, що «не варто сумніватися в рішучості США захищати наші головні цінності, наші стратегічні інтереси».

Водночас президент США запевнив, що хоче налагодити «стабільні та передбачувані відносини» з РФ, зокрема налагодивши діалог із питання стратегічної стабільності.

«Я дуже серйозно ставлюся до відповідальності, яку несу з цього питання», — наголосив він.

Офіційна представниця Білого дому Джен Псакі оцінила можливий вплив слів Байдена про Путіна. Вона зізналась, що президент США давно знає Путіна, тож ніколи не стримувався у вираженні своїх побоювань або занепокоєнь, коли поведінка Росії “не відповідала демократичним цінностям”.

За її словами, мовиться про те, що в інтересах Штатів.

“На наш погляд, це рух до більш стабільних і передбачуваних відносин”, – зазначила Псакі.