З 1 липня 2018 року в Україні стартує поетапне відключення аналогового телевізійного мовлення. Цю інформацію підтвердили нещодавно урядовці, передає Корупція.Інфо

"З метою забезпечення інформаційної безпеки країни та з урахуванням рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про затвердження Плану поетапного виключення аналогового телерадіомовлення від 15.03.2018 року уряд на черговому засіданні прийняв рішення про поетапне відключення аналогового телевізійного мовлення з 01.07.2018 року", – значиться у звітності Кабінету міністрів.

Термін використання радіотехнологій продовжили відповідно до постанови "Про внесення зміни до розділу I Плану використання радіочастотного ресурсу України". У такий спосіб планують забезпечити безперервність трансляцій по всій території України.

Як відомо, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення обіцяла відключити аналогове телебачення ще три роки тому, але згодом у відомстві заявили, що не готові цього зробити, поки не буде виконано низку умов щодо переходу на цифрове ТБ.

Загалом існує три етапи переходу:

На першому етапі – визначать перелік населених пунктів, у яких вимкнення аналогового телебачення відбуватиметься в останню чергу. У 47 містах встановлять додаткові передавачі, щоб розширити покриття першого мультиплексу МХ-1. Вимикати у першу чергу будуть у межах 5 областей: Волинській, Одеській, Кіровоградській, Житомирській та Київській: вони приблизно однакові за параметрами покриття для установки цифрового телебачення.

Другий етап (до 30 червня) – вимкнення мовлення в інших регіонах, крім населених пунктів в зоні АТО та прикордонній зоні на півночі країни.

Популярне: Луценка зняли з літака і анулювали візу до США. У ГПУ дали пояснення

Третій етап – це остаточне вимкнення, яке має відбутися після того, як буде добудовано мережу "Зеонбуду" ( в січні – червні 2019 року).