Для більшості одержувачів субсидії за квітень і травень (в травні і червні) будуть видаватися у вигляді доплат до пенсій або «живих» грошей в Ощадбанку.

Перерахунок субсидій передбачає, що одержувачів субсидій перевірятимуть: чи відповідає дійсності інформація, зазначена в деклараціях, що не «забули» претенденти на субсидію вказати всі свої джерела доходів, чи не відбулися в сім'ї істотні зміни на краще і т.д.

Звертатися за субсидією з новою заявою та декларацією про доходи за субсидією потрібно буде громадянам, які задовольняють хоч одному з перерахованих критеріїв:

Відмовити в нарахуванні субсидій можуть в таких випадках:

 1. якщо людина не платить ЄСВ і не перебуває на обліку в центрі зайнятості
 2. за останні півроку здійснена покупка на суму понад 50 тис. грн
 3. власникам будинку площею більше 200 кв.  м або квартири – понад 120 кв. м
 4. якщо в сім'ї є машина, випущена менше 5 років назад.

Нагадаємо, що кожен українець може отримати субсидію через систему грошових переказів «Швидка копійка» в будь-якому відділенні Ощадбанку, надавши тільки паспорт і ідентифікаційний код, повідомляє Юрліга.

В Ощадбанку радять перед відвідуванням банку, для зручності громадян, пройти реєстрацію на офіційному сайті або в контактному центрі Ощадбанку за телефоном 0 800 210 800. Це дасть субсідіанту можливість самостійно вибрати найближче відділення, зручний час і дату для отримання субсидії без черг.