Курсант В’ячеслав Золочевський вперше вийшов на прогулянку після авіакатастрофи Ан-26 під Харковом.

Як передає ТСН, 20-річному хлопцю дозволили вийти з лікарняної палати на вулицю на четвертий день після трагедії.

Золочевський – єдиний з 27 осіб, хто вижив після падіння літака ЗСУ. Після катастрофи він кинувся рятувати свого товариша, проте той незабаром помер через отримані опіки.

У курсанта крім опіків струс мозку і забої, проте лікарі раніше заявили про поліпшення його стану здоров’я. Очікується, що найближчим часом хлопець зможе продовжити реабілітацію поза медичною установою.

Вже 27 вересня, через день після катастрофи, перший раз встав із лікарняного ліжка. За словами хлопця, він народився у “залізній сорочці”.

Також стало відомо, що хлопець із великим натхненням чекав 3-го курсу навчання, адже він починався з льотної практики.

До трагедії Золочевський встиг налітати п’ять годин, а в день катастрофи мав збільшити свою практику до 8 годин. За словами юного захисника, на борту Ан-26 курсанти опановували навігацію, запуск двигунів і радіопереговори. Літак був оснащений 10-ма робочими місцями.

У момент падіння, згадав Герой, він сидів практично поруч із кабіною пілота.

“Можна сказати, що на початку, на другому робочому місці праворуч. Був різкий крен, і я, по ходу, підлетів, вдарився головою. Я був у відключці. Говорити я поки не буду”, – сказав Золочевський.

Єдине, що хлопець чітко запам’ятав, – це спробу порятунку свого друга Віталія Вільхового, який, на жаль, помер у лікарні від важких опіків.

Крім загиблого побратима, В’ячеслав втратив у фатальному літаку всю свою групу – з 12 курсантів, з якими він вчився, живим залишився тільки Золочевський.

Тепер Герой думає про своє майбутнє і вирішує, як бути з навчанням. Адже його життя перевернула трагедія 25 вересня. “Я ще не знаю. Можливо продовжу навчання, можливо й ні. Все повинно зажити”, – сказав курсант.

Відзначимо, що авіаексперт Валерій Романенко сказав, що велика ймовірність, що причиною катастрофи Ан-26 є все ж відмова лівого двигуна. Якщо це не так – то інших пояснень, як ствердив експерт, немає.

Романенко в ефірі 24 каналу сказав, що пілот сам заявив про відмову двигуна.

“Дослівно він сказав “падіння тиску, вимірювач обертового моменту” – це один з основних приладів, який контролює роботу двигунів силової установки літака. Фактично і міністр оборони підтвердив, що була інформація про начебто відмову цього датчика”, – сказав Романенко.

Експерт пояснив, що поряд з цим датчиком є ще сигнальна шкала, яка вмикається, коли є проблеми з двигуном. Пілот керувався показниками приладу.

Він доповів на землю, що в нього відмовив двигун. Однак посадку не здійснили,– сказав Романенко.