Тбіліський міський суд у п’ятницю обрав ув’язнення як запобіжний захід щодо Лазаре Грігоріадіса – учасника березневих акцій протесту проти скандального законопроєкту про “іноагентів”.

Про це повідомляє “Эхо Кавказа”.

У міністерстві внутрішніх справ Грузії заявили, що 21-річний молодик під час акції кидав каміння і “коктейлі Молотова” у співробітників поліції, через що ті постраждали, а також підпалив автомобіль правоохоронців.

Грігоріадісу інкримінують напад на співробітників поліції та використання “коктейлю Молотова”, що призвело до “пошкодження чужого майна”. Чоловіку в разі доведення провини загрожує від 7 до 11 років ув’язнення.

Захист клопотав для Григоріадіса заставу в розмірі 10 тисяч ларі, але суд задовольнив клопотання прокуратури й обрав ув’язнення як запобіжний захід. Рішення судді викликало невдоволення присутніх у залі, пише “Эхо Кавказа”.

Сам обвинувачений скористався правом зберігати мовчання.

Раніше на свободу вийшли всі затримані під час акцій 7-9 березня, притягнуті за адміністративними статтями. Під заставу в 3000 ларі був звільнений і учасник мітингу, щодо якого ведеться справа за статтею кримінального кодексу.

Однак грузинський прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі пообіцяв покарати всіх винних у насильстві проти правоохоронців. У МВС повідомили про 58 постраждалих поліцейських. Кількість постраждалих учасників акції влада не називає.

Нагадаємо, парламент Грузії 10 березня провів офіційну процедуру, яка “вбила” законопроєкт про “іноагентів”, що спричинив масові протести.