Президент України Володимир Зеленський із безпрецедентним зверненням виступив онлайн на Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй, де заявив, що Україна спроможна повернути усі свої території за допомогою зброї, але потрібні час і допомога. 

Водночас, підсанкційний російський міністр Сергій Лавров постійно ухиляється від запитань і поспішає сховатися за дверима ООН.  Сполучені Штати впустили його в країну лише завдяки членству Росії в ООН, яка, на відміну від російської верхівки, свої зобов’язання виконує. 

Навіть якщо російським дипломатам видали візи, це означає, що вони можуть кружляти навколо штаб-квартири в радіусі виключно 25 миль. Вони не мають права виїжджати за межі радіуса 25 миль без дозволу Вашингтона. На щастя, аеропорт знаходиться на відстані 16 миль і вони можуть не питаючи дозволу у державного департаменту, валити з Нью-Йорка у будь-яку мить, – розповідає постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. 

За гучними погрозами Путіна застосувати ядерну зброю світові лідери чують не погрози і міць РФ, а його відчай – Росія програє війну. 
 
Зокрема,прем’єр-міністр Канади Трюдо називав це крахом Путіна. Глава уряду Великобританії Трасс – проявом його слабкості. Президент Франції  Макрон – помилкою. Президент США Байден, виступаючи на Генасамблеї, пообіцяв: світова коаліція і надалі стоятиме за справедливе завершення війни. 

Як і ви, Сполучені Штати хочуть, щоб ця війна закінчилася на справедливих умовах, на умовах, під якими ми всі підписалися: не можна захоплювати територію країни силою. Єдиною країною, яка стоїть на цьому шляху, є Росія, тому ми, кожен із нас у цьому органі, ми вирішили підтримувати принципи та переконання, які зобов’язуємося захищати як члени Організації Об’єднаних Націй. Ми повинні бути чіткими, твердими та непохитними у своїх рішеннях. Україна має такі ж права, як і кожна суверенна держава. Ми будемо солідарні з Україною, ми будемо солідарні проти агресії Росії. Крапка, – заявив Байден. 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг в свою чергу напередодні зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, щоб обговорити подальші дії. Після успішного контрнаступу, розповів Столтенберг в ексклюзивному коментарі ТСН, він переконує партнерів: Україні потрібно надавати більш високоточну зброю. 

Це дуже обнадійливо і свідчить про професіоналізм українських сил, мужність українського народу, а також про силу українського політичного керівництва. Моє сьогоднішнє послання полягало в тому, що членам НАТО потрібно активізувати та посилювати підтримку України. Це про Україну, але також про їхню власну безпеку. Надзвичайно важливо, щоб президент Путін не переміг в Україні. Нам потрібно продовжувати і надавати ще більш досконалу зброю, – зазначає генеральний секретар НАТО  Єнс Столтеберг. 

При цьому, Україна не хоче затягувати війну і давати ворогу перезимувати на окупованих територіях – це лише дасть Росії час укріпитися та побудувати там свої лінії оборони, про що Володимир Зеленський сказав у відеозверненні до учасників Генасамблеї.  
 
Україна спроможна повернути усі свої території, але потрібна наступальна далекобійна зброя, а також протиповітряна оборона, гроші і підтримка.  

Ми можемо повернути український прапор на всю нашу територію. Ми можемо зробити це силою зброї, але нам потрібен час. Ми намагалися це пришвидшити, ми намагалися реалізувати основні положення Статуту ООН для України шляхом переговорів. Але Росія боїться справжніх переговорів і не хоче виконувати жодних чесних міжнародних зобов’язань. Вона бреше всім. Як це характерно для агресорів, для терористів, – заявив Зеленський.