Джерела повідомляють, що померлий вчора дипломат, ім’я якого тримають у таємниці і не повідомляють журналістам, – це Володимир Крижанівський, 1961 року народження. Він – спеціальний представник України з придністровського врегулювання. Працював по лінії МЗС ще з 1992 року. Про це пише «Klymenko Time».

«За даним фактом порушено кримінальну справу за ч.1 ст.115 КК України (умисне вбивство), але швидше за все мова про нещасний випадок. Знайшла його тіло домроботница повідомляє, що останнім часом він зловживав алкоголем. Найімовірніше він впав на сходах і отримав травму голови, несумісну з жізью. При цьому додатково травмувався розбитим склом», – пише телеграм-канал.

Вранці 16 жовтня на дачі на київських Осокорках знайшли тіло дипломата. За попередньою інформацією поліції, смерть наступила внаслідок нещасного випадку. Наразі ім’я загиблого правоохоронці не розголошують. Про це повідомляє ТСН.

Мертвого власника будинку знайшла хатня робітниця, яка прийшла прибирати оселю.

“Сьогодні зранку приходить сусідка моя з крайнього будинку і каже: “Трохимич, ти знаєш що? Убили”, – розповідає сусід, та зазначає, що не одразу зрозумів, про кого йде мова.

За словами місцевих жителів, померлий був не надто товариський, хоч на дачі останнім часом жив постійно. Напередодні сусіди його не бачили. Жодного шуму вночі не чули.

“Я погано сплю. Прокидався десь об 11-ій та 3-ій ночі, і нічого підозрілого не чув. Я з ним не зустрічався, в обличчя його не знаю. Я знав батька добре, він дипломат був. З сином я не знайомий, він був також десь дипломатом, у балтійській десь державі”, – розповідає сусід Василь Гордієнко.

У Міністерстві закордонних справ про смерть дипломата наразі нічого не повідомляють. У поліції зазначають, що чоловіку було 60 років.

“Ми попередньо з’ясували, що чоловік впав зі сходів у власному будинку, де проживав один. Потім він підвівся та попрямував до кімнати на другому поверсі, де вже без ознак життя його виявила хатня робітниця. Згідно з висновком судово-медичного експерта, смерть настала внаслідок закритої черепно-мозкової травми”, – про це повідомила Анна Зубрєва із поліції Києва.

Нагадаємо, що зовсім нещодавно парламентар Антон Поляков раптово помер – йому стало зле в таксі, чоловіка намагались реанімувати лікарі швидкої, пізніше медики констатували смерть.

Зазначимо, що Володимир Крижанівський український політик та дипломат. Перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації, народний депутат України 1-го скликання. Експерт Програми сприяння Парламенту, автор і упорядник посібників виданих у рамках програми. Член Президії Товариства «Вінничани у Києві».

Народився в сім’ї службовців 24 січня 1940 року в місті Вінниця. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом «інженер-будівельник».

1956 — Робітник (Бурят-Монголія).
1958 — Студент Київського інженерно-будівельного інституту.
1963 — Виконроб БМУ-18, інженер, старший інженер БМТ-1 м. Київ.
1965 — Керівник бригади, інженер, головний спеціаліст, завідувач відділу інституту ЦНДІ «Проектстальконструкція».
1984 — Завідувач відділу інституту «Укр. НДІ проектстальконструкція».
1991 — Повноважний Представник України в Російській Федерації.
1992 — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації.
1994 — виконавчий директор МП «Пластик» м. Київ.

Висунутий кандидатом у народні депутати трудовим колективом «УкрНДІ проектстальконструкція». 18 березня 1990 обраний Народним депутатом України, 2-й тур 48,80 % голосів, 10 претендентів. Входив до Народної Ради, фракція «Нова Україна». Голова підкомісії Комісії ВР України у правах людини. Кандидат в Народні депутати України Верховної Ради XIII скликання, висунутий виборцями 1-й тур — 3,57 % 9-те місце з 24-х претендентів. Член НРУ; один з засновників та член об’єднання «Нова Україна». Член Президії Товариства «Вінничани у Києві». У 2007—2009 рр. — Голова товариства «Вінничани в Києві». У 2012 — член Конституційної асамблеї. Віце-президент Асоціації народних депутатів України.