Результати місцевих виборів говорять про неминучість перевиборів Верховної Ради України.

Про це керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко розповів Главреду.

“Слуги, програвши все, що можна було програти, вже не можуть заявляти про свою монополію на владу”, – говорить експерт.

Він не виключив, що дострокові парламентські вибори, швидше за все, відбудуться у другій половині 2021 року.

Політолог зазначив, що ймовірність ж дострокових виборів президента залежатиме від розвитку кризи в економіці, а також через тиск на Україну з боку західних партнерів і Росії.

“Багато в чому доля Зеленського визначиться відносинами з адміністрацією Байдена. США зараз немає сенсу міняти президента України, оскільки у них немає необхідного політичного інструментарію – всі українські прозахідні партії сьогодні є банкрутами через низьку якість людського матеріалу, і в таких умовах дострокові президентські вибори в Україні чреваті непередбачуваним результатом (…) тренди, пов’язані з ОПЗЖ і проросійськими партіями, які проявилися на місцевих виборах, помітили все: підтримка проросійських сил зростає”, – підкреслив він.

Експерт також назвав умови для відставки Володимира Зеленського з посади президента.

“Сказати “Я втомився, я йду” він зможе тільки в тому випадку, якщо стане токсичним настільки, що буде небезпечним для реальних господарів України. Але просто так Зеленський з посади президента не піде – психотип не той. Він вельми амбітна людина і прекрасно розуміє, що його оточує купа людей, які стали кимось тільки завдяки його перемозі на виборах. Відповідно, якщо він перестане бути президентом, то і ці люди стануть ніким – а вони не зацікавлені, щоб казка закінчилася”, – резюмував Романенко.